kablik

Jak ochránit strom před občuráváním psů?

V našm sídlišti je psů jako psů. U našeho domu roste krásný stříbrný smrk, delší dobu unikal pozornosti kolemchodících venčených psů a jejich majitelů kteří s obdivem pozorují své miláčky jak vysoko jejich pejsci zvedají nožičky a postřikují co se dá. Jenže nějaký pilný pejsek si udělal značku u zmíněného stromu a od té doby ho napodobují další a další. Spousta stromů jejich péči už nepřežilo a tak se ptám , neporadil by tu někdo jak jejich péči zabránit?

Odpovědi
terry

Jj, také bych zapíchala okolo kmenu plůtek. Něco jako toto by mohlo stačit.

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/zahradni-stavby/krasu-kvetinoveho-zahonu-ochrani-plot-dekoran/

Není drahý a mají ho skoro všude.

venkovan

První je potřeba se domluvit s odborem městské zeleně, jak strom ochránit. Přeci jenom mají větší zkušenosti.
Za další je potřeba tlačit na obecní strážníky, aby řádně chránili majetek obce (poku strom roste na obecním pozemku. Moč psů nepoškozuje jen kůru stromů, ale způsobuje hnilobu dřeva – buňky dřeva díky vysoké obsahu dusíku v moči jsou velké, ale méně odolné proti houbovým chorobám. Takže strážníci by měli pokutovat vodiče psů. No když ně jinak – plůtek z nějakého pletiva, ohrádka z kuláčů apod. Nejlépe o velikosti průmětu koruny stromů na zem

Marunka2

No spíš nějak mechanicky, ten plůtek není špatný nápad. Ale nesouhlasím s venkovanem pokutovat vodiče psů, zato že mají psa a ten se chová přirozeně (narozdíl od nás lidí). Já psa nevlastním a nemám ráda ledaccos, co pejskové dělají, ale to, že se psi chovají jako psi a ne jako lidi, je mi sympatický. 🙂 Jako vtip: možná, že když dneska se kupují na pejsky různá oblečení, mohli by páníčkové pořídit pejskům i nějaký „závěsný“ pytlík, do kterého by značili svý teritorium (při zvednutí nožičky o označení stromu či růžku).

zzzzz

leda ho oplotit.