mikee.nikee

Jak ochránit soubory na SD kartě před formátováním ?

Mám ve svém mobilu SD kartu (kap. 8 GB). Zatím nebyly žádné problémy, ale nedávno mi mobil ukázal že je SD karta poškozená a že potřebuje formátovat. Mám na ní soubory, které potřebuji (v mobilu se mi už nezobrazují). Hledal jsem na internetu, ale nic jsem nenašel… Je možné že jsem zadal špatné klíčové slova, ale i tak. Prosím, můžte mi dát nějakou radu ?
Předem díky, s pozdravem

mikee.nikee

PS: Mám možnost využití čtečky karet (Jestli to nějak pomůže)
Doplňuji:
Ale když „připojím“ SD kartu s PC, tak mi PC napíše že SD karta je poškozená a nelze jí číst. Nějaká další rada ?

PS: Kdyby něco tak budu psát v diskuzích ;)

Odpovědi
anonym

Využij čtečku a zálohuj. Pak udělej formát. Do budoucna, zálohuj, zálohuj, zálohuj.

anonym

´Cenné´ soubory si zkopíruj ´jinam´ (do počítače, na CD/DVD, na cloud…).
Chránit kartu před poškozením (nebo zformátováním) v podstatě nelze – všechny ochrany je možné překonat a karta (případně záznam na ní) se může poškodit naprosto nezávisle na uživateli.
___
Máš čtečku? – OK – vyndej kartu z mobilu, vlož ji do čtečky a potřebné zkopíruj.
Případně můžeš k počítači i připojit telefon (četečku nebudeš potřebovat).
😉
Doplňuji:
Můžeš zkusit třeba http://www.cgse­curity.org/wi­ki/PhotoRec nebo http://www.slu­necnice.cz/sw/get­databack/ – ale vše budeš samozřejmě dělat na ´vlastní triko´…
A nebo – pokud jsou data skutečně cenná a nenahraditelná, můžeš se obrátit na specialisty – ale jde o drahé (a také nikoli 100%) řešení.