Pavlina.K

Jak nemít špatnou náladu a naladit se pozitivně?

Zvláštní otázka ale prosím o radu, protože jsem už vážně zoufalá. Mám snad vše co můžu chtít, kamarády, rodinu, přítele, prostě nic mi nechybí, jenže si to sama ničím. Často bývám nepřijemná na ostatní (i když za nic nemůžou) a moje nálada se z nejšťastnější holčičky na světě může kvůli naprosté prkotině v sekundě obrátit na nepříjemnou a nevrlou. Nevím, čím to je. Snažila jsem se s tím něco dělat, prostě taková nebýt, jenže u mě je ten problém, že když tu náladu nemám, tak ji prostě nemám, a ať se snažím sebevíc, stejně jsem nepříjemná. To mě za pár minut ale zase přejde a jsem zas, jako by se nic nestalo, ale mezitím se dokážu pohádat s přítelem a říct dost ošklivých věcí, které tak ani nemyslím, a pak mě to mrzí a brečím kvůli tomu jaká jsem a jak mu ubližuju. Prosím o vážnou radu, třeba někoho, kdo si to zažil, jak se toho zbavit. Vážně mi nic nechybí, mám krásný život, ale tohle mi ho kazí, ať se snažím sebevíc, prostě se neumím přetvářit.

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si archiv, otázka se pravidelně opakuje, třeba najdete radu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%A1pat­n%C3%A1%20n%C3%A1la­da

Těžko vám dát radu, když neznáme váš věk, vaše prostředí, zaměstnání, zájmy atd.

Zkuste pít několikrát denně zelený čaj, který uklidňuje. Podobně působí vitamíny skupiny B, pomáhá i horčík – sníst třeba kousek kvalitní hořké čokolády a omega mastné kyseliny atd.

Každý má občas špatnou náladu,, ale když reagujete neadekvátně, děláte unáhlené závěry, je jedině na vás, abyste změnila své chování.. Vyžaduje to pevnou vůli, říkat si, dnes svítí sluníčko, usmát se na lidi, těšit se na něco hezkého … často pomůže i zvíře, cvičení, zazpívat si atd.

Proč se hádat s partnerem,i když nejde o nic vážného, jak píšete. Každý udělá chybu, ale žít v napětí není dobré ani pro vás ani pro partnera. V takovém případě raději mlčte, platí staré známé, počiítejte do deseti, odejděte, až zchládnete, pak problém řešte. Budete vše vidět jinak.

Pokud se chováte tak, jak zmiňujete a nedovede se ovládnout, pak nejlepším řešením je návštěva psychologa, který vám navrhne přijatelný postup.

Další odpovědi
dubraro

IMHO se to nedá ani vyléčit ani vůlí zlomit. Jen s věkem přijde poznání, že je vlastně všechno jedno a nemá cenu se rozčilovat.
Já žiju se špatnou náladou celý život. Na chvíli pomůže sex, na delší chvíli antidepresiva, ale ty jsou návykové a je velice těžké se jich potom zbavit.
Určitě by nebylo od věci navštívit psychologa nebo psychiatra. Ale psycholog se tě bude snažit přesvědčit, že žádný problém nemáš. Psychiatr ti dá léky (viz antidepresiva).

RyuzakiKate

A nebereš hormonální antikoncepci?

Šidlo

tu nejde o pretvárku, ale o sebaovládanie!

máte to tak odjakživa, posledné roky, posledné mesiace?

stalo sa vám niečo veľmi zlé alebo veľmi dobré?

ono, bezdôvodné nálady sú vždy pre odborníka

nemáte zároveň veľký hlad? chudnete bez dôvodu? ono, prisilná štítna žľaza toto tiež robí

ale najprv chodte za obvodným lekárom, či máte dosť železa, vitamínu D a B 12......povedzte, že ste unavená a ťažko sa sústredujete, nie že sa neviete ovládať.....až ked to budete mať v poriadku, chodte za psychológom

RyuzakiKate: dobrá otázka – a inak, môže to byť aj naopak, mnohé vážne hormonálne problémy začínajú ,,blbou náladou"

astrální děd

duševní hygiena (samozřejmě podle možností a osobní snahy).

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Du%C5%A1ev­n%C3%AD_hygie­na

Kryšpín

Pusinka mluví rychleji, než zapne mozek, mému sousedovi prý pomohlo, neposlouchá blekoty v rádiu i v televizi o zlodějnách a vzdáleném rudém Kimovi, je ponejvíce na čerstvém vzduchu a pouští si važnou hudbu, Víděňský valčík a.p.

Richien

nějaký koníček, který tě odvede od těch špatných myšlenek třeba…

RyuzakiKate

Šídlo: Tohle totiž docela popisuje moji dávnou situaci, kdy jsem tu antikoncepci brala.

astrální děd

pravěk?https://­www.youtube.com/wat­ch?v=JM5Fbzix­FyM

cochee

Věk?