Winterman

Jak nejlépe opravit pračku,vyčistit?

myslíte že má cenu volat opraváře na pračku když zapáchá i po vyčištění, výměně trubice? nebo už pořídit novou

Odpovědi
klob1

To záleží jak je solidní opravář a pak také otázka cena nabídka a cena poptávka.
Jinak existuje dost skvělý přírodní přípravek (a ještě dokáže i současně vyčistit odpady a nedělá problém ani čističkám), který používají i servisy, tedy ne všichni. Ale většina profíků jej má( nemohu uvést z důvodu třeba reklamy?). Vyvinul jej právě jeden profík na pračky, má i na ostatní spotřebiče, protože opravuje i jiné spotřebiče, kde kámen a podobné bylo problémem. Jenže opraváři ti jej jen tak neprodají, to by musel být tak trochu normální a lidský opravář. Ale jsou i takoví opraváři, kteří ten přípravek dají zadarmo. Jinak odstraní zápach tak, že rozebere a vyčistí vše poctivě. Ale pozor, mít také na to kvalifikaci, když někdo leze dovnitř. Může se stát, že prajda přestane fungovat, dost nových to má v chipu už tak. Proto čistěte jen tam kam máte přistup jako osoba bez kvalifikace. To znamená filtry a vnitřek bubnu. Čistěte jen přípravky, k tomu určené, nebo naděláte u některých praček více škody. Nemusí to být pak dobré s tím co dělají ostatní u svých praček.
Tak a k té otázce koupit novou řekne většina, co prodává nové. Ušetříte. Jenže vždy to nemusí být pravda, záleží na jak dlouho tu pračku také chcete. Už tam to může být naprogramované, aby dlouho nevydržela. Záleží jak máte starou pračku. Ona někdy oprava pračky nemusí být tak drahá jak se zdá. Pokud je vymletý kříž (bronz) u nějaké drahé pračky Tak už jsou to 2tis. Tam to je na pováženou. Někomu se to vyplatí, jinému ne. Ceny a kvality jsou různé. Elektronika také bude stát různě u různých praček. A opravářů.
Tak zápach bude maličkost. Kvůli tomu kupovat novou pračku?
No, pokud to není jen o zápachu a nechá to úplně vydrbat, pak asi rada drahá. A může se kupovat stále nové, tam to asi doporučím, aby se koupila nová, pro takové lidi je stará přepych. To není míněno na tázajícího, ale všeobecně na různé lidi, ze zkušenosti. Takže přeji mnoho zdaru a výběru varianty.
Vždy to zapáchá jen z jednoho důvodu, který se vždy musí příčina odstranit.

wiseman

Taky nám ta mrška zapáchala a zjistili jsme že se tvořilo takové blátíčko za gumou u bubnu pračky. Vše jsme ručně vyčistili a ještě vyprali naprázdno s čističem pračky. Teď je vše o.k.

Winterman

Díky moc, ještě se na to zkusím podívat :)