Avatar uživatele
Lotty

Jak nazvat různé mimické výrazy v textu?

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jak aplikovat vhodné pojmenování pro mimické výrazy osob v textu při určitých příležitostech? Definovat vlastní pojmy k přiřazeným výrazům, které se v textu vyskytují často, pokusit se k nim přiřadit již existující výrazy a risknout to, že se některé výrazy s tím nebudou právě za jedno a nebo pořád vypisovat – pousmála se, přivřel víčka, pozvedl obočí a stále se trápit s opisy slov a tak riskovat, že čtenáři přestanou číst? Znáte nějaké stránky s vyjmenovanými výrazy a k nim připsanou mimiku? Díky moc,

lotty
Doplňuji:
mosoj: Myslím, že jsem se vyjádřila zcela jasně. Nejde o emotikony. Jde o mimiku obličeje popsanou slovy vyjádřenou jedním nebo dvěma slovy. Tedy když by měl někdo ruce v pěst a podpíral si jí bradu, přitom měl sklopenou hlavu, je jasné, že přemýšlí. Ale co ostatní výrazy? Kde je popsaná terminologie mimiky, lidského výrazu, pohybu těla? Vím, že to jsou specializované vědy, ale jde mi spíše o to, jak to spisovatelsky vyjádřit, abych se do těch opisů nezamotávala.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Lotty

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5066 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
UniFly

Domnívám se, že jste se asi nevyjádřila zcela jasně, každopádně zkusím svou interpretaci abychom se dobrali výsledku:
chápu-li to správně, píšete nějaké literární dílo a relativně často je potřeba popsat gesta postav, ale chcete tento zdlouhavý popis nahradit výstižnějšími slovy… chápu to správně?? kdyžtak mne opravte.

Zkusil jsem pes google hledat slovní spojení „řeč těla“, případně „řeč těla +gesta“. Vypadlo mi velké množství různých článků, kterými by se snad šlo nechat inspirovat (doporučuji), nicméně nějaký seznam či sbírku definic si budete muset postupně časem nejspš dát dohromady sama.


Na druhou stranu, když napíšete, že někdo přemýšlí, působí to stroze a nezúčastněně, zatímco „podpírá si hlavu zahleděn do prázdna“ zní více tajemně, i když vyjadřuje více méně podobný stav. Záleží jen na Vás, jaký dojem chcete na čtenáře udělat. Jinak řečeno, není nutné vždy za každou cenu se vyhýbat delšímu popisu – někdy je to naopak lepší. Musíte ovšem brát ohled na povahu a celkový rozsah díla.


pokud jsem to nepochopil správně, zkuste prosím blíže vysvětlit problém, který potřebujete vyřešit a zkusíme to znova

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nechte se vést spíš instinktem a fantazií,než příručkami.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nevím jestli Vám zcela rozumím, ale emotikony mně tady chybí. Určitě bych je zde přivítal ( již jsem se jednou vyjadřoval).
Zřejmě je zde zřizovatel serveru neposkytuje protože nechce aby se zde chatovalo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek