Kaja97

Jak naučit psa, aby byl na cizí lidi „ostřejší“?

Ahoj, jak mám naučit 2,5 letého NO, aby byl na cizí lidi „ostřejší“? Snažím se to navodit tím, že nosí košíky. Zatím to je totiž strašnej mazel, ale na povely cizích už nereaguje.

Odpovědi
martuti

Kájo, nic se neboj a buď ráda, že máš hodného psa. to je totiž v pořádku. já už mám v pořadí čtvrtého NO a něco o nich vím. Jsou to milí, inteligentní, společenští psi a je škoda v nich uměle vzbuzovat agresivitu. oni jsou totiž milí a přátelští k ostatním lide do chvíle, dokud nejde do tuhého. mají silně vyvinutý ochranářský pud. takže kdyby Ti šlo o život, pes to pozná a nastoupí na Tvoji obranu.
Jeden malý příklad: jeden náš ovčák často chodil na procházku s naším kamarádem, když jsme byli pracovně vytížení (měli jsme firmu doma). Přišel k nám, zazvonil, já mu otevřela, dostal psa, řemínek a šli ven. Pes ho zbožňoval. Ale jednou jsem mu dala klíče, aby si odemkl sám. A pes ho domů nepustil! Štěkal jak blázen. Musela jsem přijít osobně, pustit ho domů, přivítat a pak zas bylo všechno v pořádku. Pes prostě vyhodnotil, že tohle není standardní situace.
Podobné zážitky jsem s ním měla i venku. S cizími lidmi vycházel velmi dobře, ale jen s těmi, ze kterých cítil čisté úmysly. Jednou se ke mně přiblížil v parku na hlavním nádraží podnapilý bezdomovec a pes okamžitě vystartoval.
přitom třeba od malých dětí si nechal líbit absolutně všechno.
čili moje rada zní – nech to na něm. :)

Kelt

Každý pes potřebuje výcvik, věnuje se tomu kynologie. Ale je třeba začít od začátku. Starého psa novým kouskům nenaučíš, ale třeba Ti tam poradí.

Kaja97

Kelt: právě, že ve škole máme kynologii, ale vesměs koukáme jen na videa. Ale jsem toho názoru, že i starýho psa naučíš novým kouskům, jen musí mít chuť