ladaI

Jak nastavit navigaci Navitel E500 Magnetic – čas?

Mám navigaci E500 MAGNETIC a jsem s ní velmi spokojen. Jen taková drobnost se kterou si nevím rady a nevím jestli se to dá nastavit. Při zapnutí navigace např. v 17,25 je na navigaci čas 22,40 a od toho se odvíjí výsledný cílový čas. Nikde v návodu to nemohu najít. Prosím tedy, pokud je to možné, o radu co s tím.

Odpovědi
Hlada

Konkrétní typ neznám, takže jen obecně. Navigace si nastavuje čas z družic. Při vypnutí je časový obvod napájený z baterie, stejně jako u počítače. Po delším čase se může rozejít. Měl by se opravit automaticky po fixaci družic. Problém tedy může být ve vadném akumulátoru. Nejsem si jistý, jestli automobilová navigace má také pro tento účel druhý akumulátor, jako to mají turistické GPS. Jestli se neopraví po fixaci družic, bude chyba jinde. Zkusil bych servisní reset.