Avatar uživatele
Dollly

Jak napsat odvolání ze zdravotních důvodů?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s tím jak napsat odvolání! Dne 9.června 2011 jsem dělal přijímací řízení na Univerzitu Hradec Králové na fakultu Informatiky a managementu na obor Sportovní management! Probíhalo to takto: Test z matematiky, anglického jazyka, poté jsme se přesunuli do tělocvičny, tam se konaly výmyky a akrobatická sestava, poté jsme se přesunuli do haly, kde se hrál basketbal, při tom se mi stal výron! Potě jsme šli do bazénu, to jsem ještě odplaval, ale na běh, který následoval mě už opravdu bolela noha! Takže všechno jsem splnil, kromě toho běhu! Náhradní termín mi prý nejsou schopni poskytnout.
Potřeboval bych tedy pomoc s napsáním odvolání z tohoto důvodu.
Moc děkuji za pomoc a případné informace, které jsem zapomněl doplním.
Doplňuji:
Děkuji vám za odpovědi!
Ano sprnávně, neuspěl jsem! Jsem druhý pod čarou! Hlásí se na ten obor 185 lidí a berou 40. Už jsou na internetu uveřejněny výsledky a celé přijímací žízení splnilo pouze 46 lidí! Podle mého názoru je přijmou všechny, protože minulý rok taky měli přijímat pouze 40 lidí, ale nakonec jich vzali 53!
K odvolání samozřejmě přiložím lékařskou zprávu.
Na škole jsem již byl, mluvil jsem s proděkanem té konkrétní fakulty a ptal jsem se ho právě na to, jestli by nebylo možné studovat jiný obor a poté přestoupit. Na tuto školu jsem si podal dvě přihlášky, jednu na ten sportovní management a druhou na Finanční management. Bohužel jsem neuspěl ani na té druhé! Takže tato možnost bohužel nevyšla!
Ta třetí možnost (pro mě nejhorší) se tu asi nabízí nejvíce. V tomto duchu mluvil i proděkan při naší schůzce! Ale stejně bych se chtěl o to pokusit a to odvolání pošlu! I na toto jsem se ho ptal, jenže on mi na to akorát odpověděl, že tam mám uvést všechny důvody proč ho podávám, čímž mi opravdu moc nepomohl!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4755 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jsem vyrozuměl (byť to není přímo uvedeno), tak vás nepřijali, což přičítáte onomu výpadku při sportovních testech.
Především bych se obrátil na fakultu jaký je poměr mezi přijatými a počtem uchazečů. Z toho vyplývá naděje na případné odvolání a zároveň bych se zeptal jak formulovat odvolání v podobném případě.
Další varianta se nabízí změna oboru na téže fakultě s možností pozdějšího přestupu.
A úplně na závěr – je také možné, že by mohli celkové výsledky sportovních testů interpretovat tak, že kdo nezvládne tento improvizovaný víceboj (bez ohledu na subjektivní překážky), tak neobstál v kritériích, jež jsou obecně nastavena spravedlivě pro všechny. V duchu „Každý má jen jednu šanci“.
Doplňuji:
Díky za doplnění. Ve vašem případě bych asi přece jenom zkusil to odvolání. Ta rada uvést všechny důvody, bych určitě uvedl, především už tu konzultaci s proděkanem, dále objektivní zdravotní překážku a technickou nemožnost náhradního termínu. A rozhodně uvést i těsné umístění o 2 místa, i přes ten handycap.
Podle toho, co jsem slýchával, většinu odvolání vyřizovali kladně. Tam je právě důležité se ozvat, protože většina ostatních obvykle rezignuje. Formulace bych použil přirozené a věcné, rozhodné je meritum podání.
I u soudu tolerují drobné prohřešky proti justičním mechanismům u laických podání.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Hlavně bych k tomu odválání přiložil lékařskou zprávu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek