Michal47

Jak najít starší verzi profilu uživatele Facebooku?

Jde o oficiální osobnost, která by neměla ignorovat veřejný zájem! Děkuji.

Doplňuji:
Měl jsem na mysli ten samý profil v minulosti. Třeba jeho podobu před rokem.

Nejlepší odpověď
Schluker

Co si basnik predstavuje podmpojmem starsi verze profilu? Pokud ma jit o ten samy profil, tak to, co je na nem viditelne je veskera i formace kterou lze ziskat. Vic nic.

Další odpovědi
ivzez

Také si myslím, že by bylo vhodné upřesnit, co si představujete pod obratem „starší verze“.

V profilu veřejně známé osobnosti podle mne může docházet k různým změnám,
takže některé neaktuální informace mohou být průběžně promazávány a nahrazovány
novými (to se týká i fotek). Smazané informace se už nepodaří zobrazit.

Facebook před nedávnem upravoval vzhled > ani starší vzhled už nenajdete,
pokud nebyl zachycen v Google cache nebo ve Webarchivu.

Gonfaloniér

Na facebooku už ho neaktivuješ. Tam už je možné být jen v tom aktuálním novém režimu/vzhledu.
Profily si takhle nezobrazíš.

Staré verze (jejich obrázky) najdeš jen takhle: https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=zKmRX4erBIXmU6-5mcgM&q=facebo­ok+old+designs&oq=fa­cebook+old+de­signs&gs_lcp=Cg­Zwc3ktYWIQAzIG­CAAQFhAeMgYIA­BAWEB4yBggAEBYQ­HjIGCAAQFhAeOg­QIABBHUPYDWPY­DYPIGaABwAngA­gAGUAYgBlAGSAQ­MwLjGYAQCgAQGqAQ­dnd3Mtd2l6yAE­IwAEB&sclient=psy-ab&ved=0ahUKE­wiHwZipxsjsAhUF8xQKHa9cB­skQ4dUDCAw&uac­t=5

Michal47

Principiálně to jde přes Wayback machine. V sekci „changes“ jsem se vrátil do roku 2019. Jiné roky buď neměly žádné „capture“ nebo bylo příliš „bledé“. Ale neumím s tím zacházet. Třeba by se to někomu jinému podařilo lépe.

ivzez

Wayback machine je webový archiv. Bývají v něm zachyceny jen některé jednotlivé stránky,
většina odkazů buď nefunguje nebo často vedou do nové verze (nového vzhledu).

Michal47

Máte pravdu. Sotva bych mohl najít to, co chci. Byla by to velká náhoda. Moc Vám děkuji.

Michal47

Nakonec jsem to našel tak, že jsem napsal citaci z toho profilu do vyhledávače Google. Bylo to jedním z prvních výskytů a nebyl problém to zobrazit.