jendysek

Jak nabrat svaly bez posilovny?

Zdravím,
mám asi blbou otázku, ale proč se nezeptat… Chci něco udělat se svojí postavou – chci být namakanej s buchtama na břiše ani mít ramena přes celý záda.
Stačilo by mi nabrat jen na objemu svalů.
Je mi 17 let, měřím 189cm, vážím 58kg a i když mám poměrně velkou sílu, tak na to prostě nevypadám. Kamarádi co mají čas chodit na celý odpoledne do posilovny a když to trošku přeženu, tak mají ruku jak já nohu, jsou se mnou třeba v páce vyrovnaní… ale jak říkám – vypadám jak tintítko.
Poradíte někdo prosím jak bych s tím mohl něco udělat BEZ POSILOVNY?
Díky, za radu.

Nejlepší odpověď
Alesh

  1. strava – zvýšit příjem, hlavně bílkovin
  2. cvičit – když tedy ne vyloženě posilovna, tak to musíš nahradit něčím jiným silovým a nemusí to být ani sport, může to být klidně práce 😉

Další odpovědi
nyjono

Posilovat můžeš i doma.
Vzpomeň si na Rockyho. ten také posiloval jinde než v posilce.
Přizpůsob si cviky nebo práci.

zbyndo

Súhlasím s oboma, iba chcem podčiarknuť, že len stravou to nejde, sval musí dostať impulz na rast, a to zaťažením, vôbec to nemusia byť činky. Ak je to pri práci, je dôležité zapojiť aj myseľ. Napr. keď hádžem lopatou piesok, sústredím sa trebárs na biceps, pri dýchaní sťahujem a povoľuje brušné svaly, potom všetku váhu prenesie na široký chrbtový sval, potom ho mysľou vypnem, a prenesiem váhu na delty, a. t. d.

led

Prácou. Nie sedením pri počitači, ale skutočnou fyzickou prácou. Ako napríklad vo svojej odpovedi píše zbyndo…
Tí kamaráti z posiľovne síce majú svalovú hmotu, ale to nemusí znamenať, že majú silu. Často práve „tintítko“ dokáže viac, aj pri fyzickej záťaži, než svalovec s rozumom čerešňovej kôstky.

elkon

Fyzickou prací a cvičením, třeba doma, nebo venku.

Gonfaloniér

Jenom na objemu… :'D a jak jinak chceš vytrénovat svaly? O tom to přece je, o růstu svalů a zvyšování síly – díky tomu objemu.
Když bez posilovny, tak posilovat někde jinde než v posilovně – doma, venku. Můžeš začít dělat nějaký sport, plavat, běhat atd. To procvičeuje konkrétní partie.
Ale na růst svalů je jediná metoda, cvičení a jídlo. Posilování s čínkami nebo s vahou vlastního těla.
Nemůžeš přece čekat, že budeš mít něco za nic. Svaly nesjou zadarmo, stojí tvrdou dřinu. Nenajdeš si 20 minut až hodinu každý den na trochu posilování? Kdyby třeba 4×, 5× do týdne. Neříkej, že nezvládneš udělat pár kliků, dřepů, shybů, cviků na břicho, pořidt si 2 jednoruční činky a trochu s nimi pravidelně posilovat. Čas na to je, i těch blbých 20 minut uteče a není to moc z toho dne… i když přitom posilování se to zdá dýl, jak 20/30 minut. To už je ale pak otázka lenosti nebo vůle, jestli to dělat budeš – a hlavně pravidelně.