Iridias

Jak na první pohled rozeznat pouze nabíjecí USB kabel od telefonu od nabíjecího/datového kabelu?

Dnes došlo ke sjednocení nabíječek k různým zařízením. Tzn. že nabíječka od mobilu, holicího strojku a např. RC auta je vizuálně stejná a jde zaměnit (většinou se liší pouze nabíjecím proudem, podle velikosti akumulátoru).
Jdou tedy prohazovat i kabely, které mají stejné mikro USB zakončení.
Jak ale jednoduše rozlišit, který je pouze nabíjecí a který je zároveň datový? K čemu je na některých těchto kabelech váleček? Děkuji, Š.

Odpovědi
elkon

Dobíjecí má většinou jen dva piny. Ten váleček je https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/techni­ka/248540-feritovy-toroid-valec-na-nabijecim-kabelu-ma-doma-skoro-kazdy-k-cemu-ale-slouzi/

Dochy

Ten váleček je feritové jádro které působí proti šíření rušení po kabelu. Předpokládám, že bude jen na „i datových“ kabelech. Ale popravdě jsem ho na USB kabelu snad ještě neviděl.