kefud

Jak na promrzání a pocení stropu ve sklepě?

Zdravím,

mám část sklepa (před vjezdem do garáže) zastropenou litým betonem mezi I profily 12cm, na to izolace IPOU na které je do betonové mazaniny uložena dlažba. Problém je, že strop promrzá i za chladného počasí se silně opocuje.Chci nalepit na strop polystyrénové desky, ale nejsem si jistý zda tím zamezím srážení vlhkosti na stropě. Má někdo zkušenost s tímto zateplením stropu, je nutné lepit desky ve spárách? V této části sklepa uskladňuji piliny které se mi nyní nasákají a znehodnocují odkapávající vodou. Z venku nelze již dodatečně strop zateplit.

Děkuji za odpověď.

Flodur

Odpovědi
Zába41

Predpokládám, ze si sklep vytápíte, jinak by se strop sám od sebe nerosil. Je to stejný efekt, jako se orosí v teple sklenice se studeným pivem. Urcite bych izoloval zcela vyschlou konstrukci, tedy az v léte (neuzavírat v ní vlhkost). Samozrejme je vzdy lepsí izolovat zvencí, aby byla kce. v teple. Pokud ji ale odizolujete suchou zevnitr, bude sice studená, ale zádná voda se tam nedostane. Takze by mohlo vystacit cca 10 cm polystyrenových desek, na sraz bez lepidla. Tuhle zimu to musíte vydrzet, zkuste tolik nevytápet, at se nerosí.

cukrar

Jako v jiné poradně.
Zateplete strop ve sklepě EPS 10–15cm.
Jedná se o tepelný most.