HakitoCZ

Jak na Javascriptem aktualizovaný čas?

Brý den,
Otázka hlavně pro webmastery. Jak se dá v javascriptu napsat čas, který bude se sekundami a neustále se sám aktualizoval?
Nikde moc jsem to nenašel a JS nepíšu tak dlouho, abych si to složil sám…
Díky
Doplňuji:
EDIT: Myslím při tvorbě webových stránek…
javascript je součást při psaní HTML/CSS

Nejlepší odpověď
Hykam

<script language=„JavaS­cript“>
// Name: Ukazka k clanku na http://www.in­terval.cz
// Author: michal.kubis@interval.cz
// Date: November 2001

function DatumCas(){
var d=new Date()
var hours=d.getHours()
var minutes=d.get­Minutes()
var seconds=d.get­Seconds()
var days=d.getDate()
var months=d.getMonth()
var years=d.getYear()

if(years<1000)
years+=1900

if(minutes<=9)
minutes=„0“+minutes
if(seconds<=9)
seconds=„0“+seconds

document.title=days + „.“ + months + „. " + years + " " + hours + ":“ + minutes + „:“ + seconds
setTimeout(„Da­tumCas()“, 999)
}
</script>

Ale jak píše arygnoc javascript pracuje s časem v daném PC, ne s serverový časem

Další odpovědi
arygnoc

javascript dokáže pracovat pouze s časem ve Vašem počítači, protože běží ne Vašem počítači (javascript).
Nevím, co si představujete pod aktualizací času – čas se aktualizuje asi milionkrát za sekundu (v PC, podle nataktování základní desky).

Jedna z odpuzujících věcí na stránkách – hodiny.
Podvědomě upozorňují návštěvníka, že čas ubíhá, že by sa měl posunout dál.
A to žádný majitel webovek nechce.
Nedoporučuji.

Dále:

opět se do módy dostává ZAKAZOVANÍ javascriptu uživateli, opět se začali množit útoky pomocí tohoto scriptu.

Už když chcete ty hodiny, použijte PHP (nelze zakázat, jedná se o skript běžící na serveru).

HakitoCZ

Jak ale ten <script> můžu použít?
Když kód prostě zkopíruji do HTML, nic se nestane…

Hykam

Tak zkus tento a doporučuji ti nastudovat tyto stránky http://www.jak­psatweb.cz/ja­vascript/
Pokud pohledáš na netu tak zcela jistě najdeš spoustu stránek kde jsou ke stažení různé kódy na javascript.

<script>
var datum = new Date();
var retezec = „Dnes je “;

retezec += datum.getDate() + ". "; // Den v měsíci

retezec += (1 + datum.getMonth()) + ". "; // Měsíce jsou číslovány od nuly

retezec += datum.getYear() + ". "; // Rok ve formátu 0000

retezec += „Čas: " + datum.getHours() + ":“; // Hodiny
retezec += datum.getMinutes(); // Minuty
// retezec += „:“ + datum.getSeconds(); // Sekundy
retezec += „.“;

document.write( retezec );
</script>