Avatar uživatele
Registrovaný

jak na holuby?

Holubi nám okupují dům, balkony, ničí fasádu, všude kadí a devastují truhlíky s květinami, je na ně nějaký jed?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

http://www.adera.cz/…

http://ochrana.proti.holubum.s web.cz/

http://www.opravy-strech.cz/…


Hrotový systém je asi nejpoužívanějším. Většinou se skládá z polykarbonátové podložky a nerezového drátu. Používá se především pro ochranu napadených říms, atik a různých výčnělků z fasády. Montuje se k podkladu nejlépe neutrálním silikonem. Je třeba vždy pečlivě naplánovat která místa je třeba chránit a do jaké míry. Namontovat tento systém všude není nejlepší řešení, neboť je to finančně nákladné. Je dobré pokud zmapujete místa kde se ptáci zdržují přes noc, nebo tráví většinu dne. Dále je bezpodmínečně nutné, aby chráněný prostor byl v celé délce ochráněn, a aby šíře oplechování byla dostatečně chráněna. Pokud se totiž podaří někde některému jedinci přistát, dokáží se ostatní od něj přiučit a i pozdější opravy již nezabrání tomu aby ptáci nezkoušeli dosedat na své oblíbené místa i za cenu zranění.

Síťový systém je též hojně používán. Skládá se z kvalitní síťoviny a lankového rámu. Je dosti důležité, aby mezi sítí a lankem byl mezičlánek tzv. úponka, aby nedocházelo k prodření síťoviny o lanko. Veškerý kotvící a upínací materiál je nutné mít alespoň v pozinkované úpravě. Lepší je samozřejmě nerez. Samotná síť musí být odolná proti UV a stálá na povětrnosti tj. aby se nerážela. Kvalitní síť, která by Vám měla vydržet minimálně 10 let a v žádném Hobby Marketu ji nekoupíte. Pokud je práce kvalitně provedena, tj. síť je vypnutá, a přesně zastřižená, není na vzdálenost několika metrů nic rozpoznat. Tento systém se používá pro lodžie, světlíky, výklenky, sochy apod. Síťový systém je jediný 100% systém, který se dá aplikovat na místa, kde chceme zabránit hnízdění vlaštovek. Ovšem velikost oka sítě nesmí být větší než 30x30 mm, ale raději použijte 20x20 mm. Je dobré tyto práce provádět mezi říjnem a dubnem. Pro nepravidelné plochy s překážkami je dobré použít síťovinu v kosém provedení, kde můžeme upravovat natažením poměr mezi šířkou a délkou.

Lankový systém je napodobenina hrotového systému, skládá se z nerezových příchytek a nerezového lanka 1mm, které je nataženo několik cm nad chráněným prostorem a brání dosedání. Jeho nejlepší využití je pro návalky okapních a nadřímsových žlabů, ochranu hromosvodu apod.

Repelentní tmel se dá použít na stejných místech jako hrotový, ale jeho účinnost je pouze několik měsíců záleží na prašnosti prostředí kde je nainstalován.

Každopádně je vhodné tyto práce svěřit firmě, která se holubím problémem zabývá. Většina stavebních firem Vám jistě řekne že oni to bez problémů zvládnou, no a pak to většinou dopadá takhle. Není umění nasázet hroty všude, to by jste se nedoplatili. Je důležité znát, jak se nepřítel, v našem případě holub chová. Která místa mu vyhovují a která ne, kde se zdržuje pouze několik minut, a kde se zdržuje celou noc. Kde se vyhřívá a tak dále. Vědět který systém bude nejvhodnější, a naopak který ne.

Zdroj: http://www.deratizace.com/ochr ana-proti-holubum/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

pověsit cd nebo si pořídit samolepky dravce ty jak bývají u dálnic na tech sklrněných tabulích

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

gobls

Jed si dejte sami sobě a problém se tím vyřeší stoprocentně. Používání jedů na obratlovce je u nás zakázáno, mimo myši a sebevraždu. Pro zjevně nízkou inteligenci autora by ho vůbec nebyla škoda, když ani nevidí že holubi mají křídla a i po vyvraždění by neustále přilétali další. Ničení fasády je další nesmyslný mýtus. Stejně tak CD fungují možná pár týdnů. Samolepky dravců jsou největší nesmysl, podívejte se pod nějakou takovou stěnu, leží tam mrtví ptáci jeden vedle druhého.

Avatar uživatele
Stříbrný

elektrikář

Jediná možnost napnout na balkoně proti holubí síť nebo pěstovat na balkoně dravce viděl jsem že se u známých v paneláku usadila v truhlíku poštolka.

Avatar uživatele
Registrovaný

Molos

Tak různě..

 

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 976
Zlatý annas 751
Zlatý Kepler 515
Zlatý beer 514
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 440
Zlatý www 357
Zlatý marci1 351
Zlatý gecco 235
Zlatý Lamalam 207

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.