Kralovass

Jak na celulitidu?

Dobry den, chci se zeptat co vám dost pomaha na celulitidu? Zdravě jím, cvicim každý den. Celulitidu mám po mamince takže se jedna o dědičnou

Nejlepší odpověď
annas

Odpvoídá MUDr. Josef Bourek s.r.o.

http://www.bou­rek.cz/starvac/ce­lulitida/

"Celulitida suvisí s působením ženského hormonu estrogenu, proto jí trpí více ženy používající antikoncepční přípravky, které tyto hormony obsahují. Celulitida nesouvisí s nadváhou, neboť jí trpí i štíhlé ženy. Hrbolky na kůži nejsou totiž tvořeny zbytečnými zásobami tuku, ale jsou výsledkem změn podkožního tukového vaziva, v němž je zadržována voda. Porucha struktury kůže postihuje především boky, stehna, hýždě.

Celulitida může být dědičná. Jako u většiny nemoci se však dědičnost nemusí projevit, pokud se nepřidají další spouštěcí faktory.

Příčinou vzniku celulitidy je také nesprávná životospráva, kdy se tělo zanáší toxiny, nestrávenými metabolity a trpí nedostatkem minerálů a vitamínů. K jejímu vzniku přispívá i nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, stress, kouření a strava bohatá na živočišné bílkoviny, tuky a cukry. Příčinou může být i porucha jater.

Pomerančová kůže – trest za pohodlí:"

Přečtěte si článek, co máte děla,. co jíst atd. Co celuliltudu podporuje, jak se ji zbavit. Důležité je i hodně pít.