Vllll

Jak můžu zhubnout ve 12ti letech?

Poslední dobou mě hodně trápí mě břicho a jeho velikost, vím že jsem ještě mladá a až budu větší tak budu asi hubenější, ale vůbec za své břicho nejsem ráda.
Taky to nedělám pro někoho, chci to udělat pro sebe, chci nosit ty pěkný topy, sukně, dvojdílné plavky atd… Ale bojím se. už jsem zkoušela hodně věcí ale ani jedna nepomohla. Momentálně doma tancuju hiphop, takže si nějak udržují zdravost, ale chtěla bych vážně být hubená… Pokud někdo budete vědět, jsem mu moc vděčná.

Předem se omlouvám za gramatické chyby.

Odpovědi
Drap

úplně stehně jako v10, ve dvaceti, nebo v třiceti. Nepřežírar se a hýbat se. Jist všechno a vydržet. Nepůjde to za měsíc, ale pokud vydržíš s dostatkem pohybu /stačí chůze/, tak se výsledek dostaví.

Dochy

  1. Jseš si jistá, že máš nadváhu? Jednak zkrátka přirozeně míváme různé tvary, jednak někteří lidé mají poněkud zkreslenou představu o tom, jak by měli vypadat. Neber to osobně, ale lidé, kteří při 180cm mají 50 kilo a tvrdí o sobě, že musí zhubnout bohužel existují.
  2. Pokud opravdu máš nadváhu, doporučuji nějaký sport, který by Tě bavil. Osobně spíš něco skupinového, kde se s přáteli můžete podpořit, ale proti gustu… S dietama hodně opatrně. Je docela snadné si zničit organismus. A jako sport může sloužit i téměř jakákoli fyzická činnost vč. práce v domácnosti.
  3. snaž se nesnažit se být hubená. Pro mnoho dívek je to cesta do pekel. Snaž se být zdravá s přiměřenou postavou. „Hubenost“ je jen přechodná módní záležitost.

Reverend

V takhle mladém věku je kombinace strava / pohyb pro hubnutí odlišná od dospělých a je to dost individuální protože se ještě spousty věcí vyvíjí. Rozhodně zajděte za nějakým zkušeným dietetikem a neberte informace z netu, případné chyby ve změně životosprávy se mohou podepsat na vašem vývoji.

jáára

Počkej, až ty hubený budou tlustý.

Ametyst

Nejez cokoliv kdykoliv, ale jez pravidelně.Víš, co je nezdravé? Sladkosti a mnoho pečiva.

Randomčlověk

Určitě nedržet diety.
Můžeš si najít nějaký sport, třeba že půjdeš každý den na procházku (kdyby sis mohla pořídit psa, bylo by to jednodušší), nebo třeba budeš dvakrát týdně běhat, nebo jiný sport. Můžeš si na internetu najít nějaké cvičení, které budeš cvičit každý den…