VMF

jak může být graf této fkce y = 2^log2(tgx) roven tg(x) ?

Nechápu jak se k tomu došlo, podle wolframalpha to tak má být, ale ikdyž to chci upravit, nevychází mi to, děkuji za pomoc.

Odpovědi
Quimby

No, v tom případě to upravuješ špatně.
Vem si definici logaritmu log2(x)=y – 2 na y-tou je x.
No a když to použije pro tvůj způsob, tak to můžeš zkrátit a dostaneš y= tg(x)
Je to takové neprůhledné, ale kdyý si to právě přečteš, tak to dává smysl.
Třeba 2^log2(8) je 23 což je těch 8.

Jinak ty grafy nejsou stejné, protože nemají stejný definiční obor. y=tg(x) je definováno i na záporných číslech, ale log2(x) je definováno pouze pro kladná x.

zelí

No, tuhle mi volfram taky něják vykreslil funkci, do písemky jsem to udělal podle sebe a to moje bylo prý správně. Teda taky s chybou ale lépe než wolfram.