Avatar uživatele
auulka

Jak mohu psát čísla, pokud nemám numerickou klávesnici?

Jak mohu prosím psát čísla, pokud nemám numerickou klávesnici? Způsob psaní přes SHIFT + +, ě, š atd. mi příliš nevyhovuje, čísla píši často a tento způsob psaní velmi zpomaluje. Dočetla jsem se, že by to mělo jít psát čísla přes klávesy U, I, O, J, K, L atd., ale nedaří se mi to nijak aktivovat a nevím, zda to vůbec můj notebook umí. Mám notebook ASUS ZenBook Flip UX360UAK. Předem děkuji za odpovědi

Zajímavá 0 před 1137 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Objednej si tohle, je to super. https://www.al­za.cz/genius-numpad-100-d6223053.htm?kam­pan=adw4_pris­lusenstvi-pro-it-tv_pla_all_obecna-css_klavesnice_c_21501__­_MB900a10_456135983415_~­109587575267~&gclid=Cj0K­CQjwrsGCBhD1A­RIsALILBYo4CU­YpXYsTcFuvJ4spha­JEqAuh5iHXwJxBfZGMuV­HRDkGKhPjiVmU­aAi2GEALw_wcB

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jedna z možností je změnit jazyk, což je ovšem dost nevýhodné, tedy např. notebook máte logicky nastaven na českou klávesnici, pokud si ale nainstalujete anglickou, tak je zřejmé, že nebudete potřebovat háčky a čárky a tím budete moct pohodlně kliknout na čísla, která Vám půjdou snadněji jako na PC. Ovšem přepínání jazyků při každém psaní číslic není zrovna ta nejlepší alternativa, ale snad jsem Vám pomohl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Máš klávesu označenou jako Num Lk?
Pak by po stisku měla klávesa O psát 6, I-5, U-4 apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Záludnosti notebookových klávesnic nejraději řeším připojením externí klávesnice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

UX360UAK skutečně nemá NumLock ani jinou aktivaci číslic na UIOJKL…, ono pokud to notebook podporuje, tak ty číslice na těch klávesách bývají naznačeny odlišnou barvou. Gdo nevěří, ať si vystrejduje obrázek klávesnice tohoto notebooku. V práci taky používám nějakou „parodii na notebook“ kde to musím psát přes horní řadu +ěščř…é=, a že ty číslice musím psát furt… asi si ten numerický blok (elkon) nechám objednat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Asi přepínat na US klávesnici… Příp. zkusit Fn+P jestli z toho vypadne číslo, ale i kdyby ano, předpokládám že je to pro tebe stejně otravné jako SHIFT+ř. Pak už asi jedině dokoupit buď celou externí klávesnici, nebo ten PIN blok.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
auulka

Nyjono: klávesu Num Lock nemám (nebo ji aspoň na klávesnici nikde nevidím).

před 1137 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Ale je tam. Pohodlnější je přepínat mezi CZ a ENG. Zkratkou WIN+MEZERNÍK.

před 1137 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek