Martyn61

Jak mohu odinstalovat Windows 8? Tak aby se nesmazaly data?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ze současné instalace Windows zálohujte to, oč byste nerad přišel. Můžete to buď překopírovat na nějaký externí disk nebo použijte nějaké online úložiště jako Skydrive či Dropbox.

Pak při instalaci jiné verze Windows či jiného operačního systému si rozdělte disk aspoň na 2 oddíly – na systémový a datový.
Systémovému oddílu bude stačit nějakých 40GB (záleží na velikosti disku a taky, jestli tam budete instalovat programy nebo programy dostanou extra oddíl).

Datovému oddílu dejte zbytek. Eventuelně si ho můžete rozdělit na několik menších oddílů.

Výhoda v tomto je, že když systém klekne nebo ho budete chtít reinstalovat, tak data zůstanou netknutá na tom datovým oddílu a systém můžete měnit jak chcete.

Další odpovědi
badisko

No to nebude tak jednoduche …nejdrive vzdy kdyz se pustis do podobnych operaci je treba data zalohovat …!!!! Hadam ze se ti Win 8 moc nelibi ze ?…no nejsi jedinej..pokud budes prechazet na jinej Win terba 7 ci XP tak by bylo moudre pred dalsi instaci Windows data zalohovat a formatovat HDD …pokud nejsi zkuseny uzivatel tak se do toho ani nepoustej a radsi nekomu rekni nebo navstiv servis …:D…Zahohu dat si muzes udelat co ja vim na ezterni HDD nebo CD/DVD …velkokapacitni flesh disk..to je fuk… ale kdyz udela tvrdy instal Windows i s formatovanim (vzdy pouzivej pomale formatovani).. tak jiste o data prijdes…
Doplňuji:
pokud mas ale …v pc 2 HDD tak jen data jednoduse presun do toho ve kterem nebude nainstalovany …Windows …a pak instaluj Windows tak kde nemas zadna data …