Rokio

Jak moc „ždímete“ stát?

Já mám doplňkové penzijní spoření a stavební spoření. Na penzijní spoření si dávám 1.000 Kč měsíčně a na stavebko si posílám 20.000 Kč ročně.

Z penzijka mám od státu ročně: 2.760 Kč
Z stavebka mám od státu ročně: 2000 Kč

Dále nakupuji dluhopisy tak, abych neplatil daň z čistého výnosu (mám je déle než pět let) a pokud jde moje investiční fondy, tak zde začnu vybírat, až je budu mít tři roky, přičemž přebytek po třech letech budu možná vybírat, či ještě počkám. Takhle ušetřím dále na daních, protože nebudu platit 15 % ze zisku.

Dále vyjímečně kupuji zlaté slitky, na které se neplatí DPH, takže ušetřím 21 % z pořizovací ceny zlatých cihel.

Jaké využíváte vy způsoby, jak ušetřit na daních, tzv. jakým způsobem čerpáte ze státu peníze?

Nejlepší odpověď
ReHu

Klidně platím daně. .
Znamená to, že čím víc daní zaplatím, gím víc si vydělám.
Šetřením ještě nikdo nezbohatl.
A vymýšlením, co a jak jako ty bych jen ztrácela čas, který mohu investovat výhodněji.

Další odpovědi
Drap

A kde jsi přišel na to, že ždímáš stát. Neboj se, i na tobě stát vydělá. A to co tri stát přispěje jsou stejně tvoje peníze, které jsi poslal na daních.

ivzez

O ždímání státu by se podle mne dalo hovořit v případě zneužívání systému.
Např. státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné nouzi.