Mravenec

Jak moc velké je riziko srdečních chorob v tomto případě?

Mladý člověk, v pohybu, cvičící, který užívá nikotinovou sůl v elektronických cigaretách, kdy jedna tato e-cigareta (600+ potahů/ ekvivalent jedné krabičky cigaret), vydrží mladíkovi měsíc i více.

Odpovědi
Drap

U každého jedince se to může projevit jinak-

elkon

Každá cigareta škodí, někomu víc, někomu míň. Záleží na stavbě a odolnosti těla.

Filip84

Ty, to není tak jednoduché, ne až tak.

Podívej: Japonci kouří, jako sádrový ježek. Do toho mají nejvíce sebevražd na světě z vyspělých zemí (jinak jsou na 8. místě, po Lotyšsku, Kazakhstanu, Dolních Uhrách, Slovinsku, Rusku, Bělorusku a Litvě), s ohledem na ten sociální tlak, který tam pramení z kolektivního nastavení společnosti. Japonská kuchyně, oproti třeba vietnamské, nebo korejské, není až tak zdravá, jak se všelidově míní: obsahuje hodně soli, Japonci sežerou i docela hodně glutamátu, a dalších umělých dochucovadel.

Přesto Japonci mají druhou nejdelší délku života na světě (po San Marinu, 83.98 let), a s největší pravděpodobností je to prostě způsobeno tím, že Japonci mají pevné rodinné vazby, zázemí, prostě přesný opak toho, co je u nás.

Tyhle věci nefungují ryze materialisticky, člověk není tvor spotřební, nebo ekonomický, je tvor společenský. My dnes docela i víme, že ty věci nematerialistické jsou v životě důležitější, než ty materialistické, no ale imperialisticko kapitalistická propaganda tlačí na přesný opak.

Proto na Tvůj dotaz nelze nějak pregnantně odpovědět, protože, když pomineme ty biologické faktory, genetické faktory, rozdíl v kvalitě životního prostředí etc., tak pořád nám zbývá to, co jsem popsal výše, a co má mnohem větší vliv na celkové zdraví jedince, než nějaká (i) půlkrabička cigaret za den. 🙂