Autista

Jak moc se dá věřit peer to peer?

Neboli klient klientovi, čimž třeba myslím Zonky, moc se v tom nevyznám, nebo jen zas jak vocas nechápu, co se třeba stane pokuď mi můj vklad nevrátí a daná služba nemá nic jakožto Buyback garanci ani jinou podporu jen tak hypoteticky, to vše ztratím a on jen dostane špatné hodnocení? Já chápu, že je to risk a risk je zisk, ale pokud by to fungovalo, dalo by se tak opravdu dobře ošizovat řekněme to slušně, mohu pak po daném ,,klientovi,, podat trestní oznámení, žalobu a co když tam bude mít falešné údaje? To prostě o vše přijdu, nebo co?

Nejlepší odpověď
Hlada

Každý zprostředkovatel P2P pracuje trochu jinak, takže lze odpovědět jen obecně. Osobní údaje lze snadno ověřit. Tam problém nevidím. Mnohem větší riziko je v tom, že neexistuje žádný způsob, jak zjistit všechny dluhy žadatele. Často se stává, že dlužník si takto různě vypůjčí i několik miliónů, nic nesplatí a naprosto legálně požádá o oddlužení, které mu je téměř vždy povoleno. Proto je potřeba mít každou půjčku zajištěnou minimálně ručitelem, lépe nemovitostí.

Další odpovědi
mosoj

O půjčky se nezajímám. Nicméně u Zonky vím, že se na půjčenou částku skládá více věřitelů. Takže škoda je minimalizována. Nicméně je.

Rokio

Společnost Zonky nedoporučuji, protože není tak výhodná v porovnání s konkurencí.

Spíše doporučuji Mintos. Většina úvěrů má zde garancí zpětného odkoupení, nejsou tu žádné poplatky, je to diverzifikované a portfolio a příjem je dostupný pro každého. Navíc lze zde dosáhnout vysokého výnosů.

Zde je odkaz: https://www.min­tos.com/l/zare­gistrujte-se-na-mintos/?utm_cam­paign=1878719894­&adgroupid=72898821­994&gclid=CjwKCAj­wo9rtBRAdEiwA_WXcFtI8hs­NdDq15dvX7eBc1kp_U83gm39­hsmDHvUxEwn2sNRk-AVcuvbhoCXocQAv­D_BwE
zdroj: mintos.com

anonym

U zonky prostě pracuješ se statistikou a riziko si kalkuluješ a odepisuješ jako předvídatelné výdaje oscilující kolem určité očekávané hodnoty. Portfolio investic dostatečně diverzifikuješ aby tato statistika byla dostatečně přesná. Kromě zonky ale existují i nadějnější p2p platformy jako třeba mintos – ten proti zonky nabízí ještě vyšší zhodnocení (12%). Už asi dva roky investuji na obou (na zonky už teď kvůli nižším výnosům o něco méně) a obojí považuji za spolehlivé a stabilní investiční platformy, za kterými stojí silní hráči.

Hlada

Zprostředkovatelé, kteří skládají více věřitelů na jednu půjčku sice minimalizují riziko nesplácení dlužníka, avšak je u nich riziko vlastního krachu. Za bezpečnější považuju mít zprostředkovanou smlouvu s konkrétním dlužníkem. Když je dluh zajištěný nemovitostí, je riziko ztráty velmi malé.