novvem

Jak moc nebezpečné jsou azbestové síťky používané ve školách?

Nedávno jsem zjistil že se stále někde používá tahle věc, není to nebezpečné? I já sám s ní jednou pracoval a nemám dobrý pocit.

Nejlepší odpověď
Kepler

Patrně máš na mysli ty síťky, co se dávají pod kádinky nad plamen plynového kahanu. Nepředpokládám, že by se z nich ve významné míře uvolňovala ona nebezpečná vlákna a taky se s nimi pracuje jen krátce, takže bobky bych neměl.

Další odpovědi
Lamalam

Nebuď hysterický. Já jsem s ní pracovala více něž tisíckrát a mám stále dobrý pocit.

dubraro

Vzhledem k tomu, jak přísné jsou předpisy pro chemické pokusy prováděné ve školách, pokud by síťky byly sebeméně škodlivé, určitě by byly již zakázané.