Tw!st

Jak moc mám věřit detekci arytmie srdce u levných tlakoměrů?

Mívám většinou přes zimu (zvláště teď jak byly velké mrazy) problém s tlakem, tak jsem si koupit na Alze nějaký levný tlakoměr, zhruba za nějaké 3 stovky. Teď už teda mi je fajn a už se neměřím, ale jedna věc mě zaráží. Každé CCA páté až osmé měření tlaku se mi ukázala na tom tlakoměru kontrolka, která dle manuálu říká že je detekce arytmie srdce. Opakuji že to nebylo po každé co jsem si měřil tlak, ale opravdu jen někdy. Má otázka zní: Měl bych se tím nějak zabývat a řešit to? Nebo pokud na sobě necítím žádné zdravotní problémy tak to mám ignorovat? Jak závažné to může být? Pokud by to bylo závažné, neukazoval by mi to ten tlakoměr při každém měření?

Nejlepší odpověď
Alesh

Já myslím, že vůbec. Je jasné, že jsi tím znepokojen, červíček hlodá, že? Udělej jednu věc, řekni to obvoďákovi, nepochybně tě pošle na vyšetření srdce, kde ti to změří určitě přesně. A budeš mít klid… nebo nebudeš. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Arytmie se nemusí projevovat často, někdy třeba jen několikrát za den. To byl i můj případ a kardiolog mi aplikoval Holtera, který minitoroval srdce 24 h, a to i v noci. Pak mi nasadil nějaké prášky a od té doby už mám pokoj. Ty levnější tonometry mají menší množství dodatkových funkcí, ale mohly by vyhovovat. Radši bych ale dal přednost tonometry s úředním ověřením, které jsou k mání za plus mínus tisícovku. Jinak se o výběru tonometru píše zde: https://desigus­xpro.com/cs/kra­sota-i-zdorove/tonometr-pri-aritmii.html

Hlada

Elektronice bych věřil bez ohledu na cenu. Problémem by mohl být snímač, kdyby nějaký puls vynechal.

Kelt

Základní zásada zní. Pokud nejde o život, jde o h.. o. A srdce a jeho správná funkce jsou pro život zásadní. Tady bych nešetřil, pokud máš se srdcem problémy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.