Lgee

Jak moc by se to řešilo?

Pokud by třeba nějaký děcko někomu ukradlo peníze na internetu, pokud by šlo o velkou sumu třeba 3 miliony tak by to policie nejspíš řešila, policie by si vyžádala údaje od poskytovatele internetu a pak by toho člověka našla, co by se potom dělo při zatýkání když by to udělalo malé dítě rodiče nejspíš sociálka, peníze by se nenašli protože by je ukradlo to dítě. Musely by být rodiče zavření? Dalo by se třeba s tím co byl okradeny mohly by se s ním ty rodiče domluvit že budou platiti třeba 3–4 tisíce měsíčně (případně dle finanční situace). Mám v tom guláš ale chci vědět jak by se to řešilo když by to udělalo dítě (12let)

Nejlepší odpověď
Hlada

Kdyby toto někdo zfilmoval, bylo by dílo označené jako brakový odpad. Je to absolutně nesmyslný scénář.

Další odpovědi
Edison

Za dítě jsou odpovědni rodiče. Tedy za škody. Trestně by byl případ odložen, ale škodu by museli rodiče nahradit. Co s dítětem by se rozhodovalo podle charakteru činu, jestli úmyslný, nebo neúmyslný. Taky by asi hrálo roli jak moc úmyslný. Mám na mysli to, jestli dítě skutečně kradlo, nebo jestli si jen hrálo, nebo jestli udělalo něco, o čemž vůbec nemělo tušení, co dělá. Tak něšjak si to představuju.

Reezo

Ještě bych dodal, že pokud soud shledá chování dítěte jako nepřijatelné, může nařídit ústavní léčbu pro to dítě, případně v nejhorším případě by mohli dítě i odebrat a umístit jej do děcáku…

Lgee

Edison – předpokládám že by to šlo k soudu a soud by rozhodl kolik musí rodiče zaplatit, trvalo by to jak znám české soudy tak 10 let do té doby by byl už plnolety :D

Edison

Tak nějak…