klob1

Jak měřit True RMS – průběh vlny, tvary?

Mám CEM DT-3353. Našel jsem, že umí True RMS – průběh vln, tvary.
Akorát mám problém, že neuvedli jak zapojit. Jen jsem se dočetl na netu, že si to bere z napětí a proudu? Sice v návodu u přístroje je, že si přístroj přepočítá z výkonů, učiníku.
Ten True RMS mají také psaný u napětí a proudu v návodu.
Takže nevím jak to zapojit a přepnout, aby ukazoval ty hodnoty.
Vím, že to asi není extra přístroj, ale nějakou službu snad udělá.
Děkuji.

Odpovědi
mosoj

Nesmíš si myslet , že máš bůh ví co. Měřit efektivní AC napětí a proud umí každý multimetr. Co by asi jiného měřil. Maximální hodnotu si lehce vypočteš. Prostě připoj na svorky dle měřené veličiny a odečti na displeji. Tvar křivky zjistíš jedině na osciloskopu, nikoliv na klešťáku.

orwell

Neznám sice uvedený přístroj, ale „True RMS“ je tzv. pravá efektivní hodnota. Je to pouze informace, že měřicí přístroj udává při měření střídavého napětí i proudu správně efektivní hodnotu a to i u půběhů nehamonických (nesinusových). Jak to dělá, to tě jako uživatele nemusí zajímat. Je to věc převodníku uvnitř přístroje. No a měřit voltmetrem i ampérmetrem snad umíš. V tom žádný rozdíl není.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

klob1

Sice to vzdám, ale centrálu vrátí, protože to dělá jen při ní, že ten ovládací panel vypíná a stále blbne. Ze sítě to mají v pohodě. Prostě jsem měřák nechal být.

klob1

Změřím to s centrálou a uvidím, jak se to snese společně a jestli nedojde tedy momentu, kdy se něco změní a na co řídící jednotka čerpadla zareaguje, že to odepne.

klob1

Takže u tohoto Wattmetru tvar té vlny nezjistím?

klob1

Tak to prý může pak dělat, přepětí, podpětí nebo svod. A já měl, že třeba je jednotka s čerpadlem háklivá na čistý sinus a, že třeba elcentrala, nedá čistý a pak zareguje jednotka, že to vypne a centrála si jede dál, ale bez čerpadla.

klob1

Centrála je HECHT GG3300W

klob1

A čerpadlo s jednotkou nevím jaké tam mají.

klob1

Takže nepoznám o jaký tvar jde při připojení spotřebiče? Jde o to, že čerpadlo ze studně na síti jede, protože při výpadku elektriky, by nešlo, tak si pořídili elektrocentrálu. Jenže na ní to chvíli jede, ale pak ovládací panel vypne čerpadlo a hlásí vada na síti. Ale centrála přitom dál vyrábí. Tak mě napadlo, že třeba tam nemusí být čistý sinus z té centrály. Nebo může to být ovlivněno kondem u jednotky, ten právě je na nuláku a ten rozvětvuje jako na dvě fáze..Motor je jako 3fáz. zapojený na jednu fázi. A ty dvě jsou z nuláku dvě udělané. Viděl jsem toto poprvé, ale co dnes kdo nevymyslí. Tak jsem měl, že mohu takto díky tomu Wattmetru zjistit, jestli se mění průběh.