janhorvad

jak mám zprávně posilovat ?

Prosím vás je mi 15 let a nikdy jsem moc necvičil tak ted nevím jak mám posilovat?jak často? chtěl bych spevnit břišní svaly aby bycepsy nabraly na oběmu ! a taky bych chtěl poradit kolik kliků mi staší denně ? dekuji

Odpovědi
anonym

http://lepsipos­tava.cz/bricho/p­osilovani-bricha....http://www­.jaktak.cz/jak-zvladnout-zakladni-cviky-s-vlastni-vahou.html...­.http://www.spor­tuj.com/view.php?na­zevclanku=posi­lovani-rukou&cisloclan­ku=2010110031

Alesh

Hlavně to chce klid a nejančit. Platí několik zásad. V první řadě je potřeba si něco o tom zjistit, což zpravidla neznamená jen se zeptat prvního kamaráda, co v té posilovně byl asi o 3 vstupy vícekrát než ty. Je dobré sehnat si nějakou tu knížku, časopis nebo proserfovat net, jistě najdeš mnoho informací o tom jak začít. Osobně doporučuji velmi tenkou a velmi komplexní knížku Posilování pro muže viz zdroj. Problém je, že už je asi všude vyprodaná, takže zkusit nějakou knihovnu či antikvariát. Vše potřebné se v dané knížce dozvíš. Jen v kostce ti napíšu základní věci: 1) nepřehánět to, chce to čas, častá chyba začátečníků je, že to „přepálí“, tj. těžké váhy, hodně opakování, resp. sérií, příliš mnoho cviků, příliš často chodí cvičit. Taky musíš začít posilovat od páteře, tj. pokud jsi nikdy necvičil, nejdřív musíš posílit svaly, co ti drží tělo – záda, vzpřimovače zad, břicho. Dále pak hrudník, nohy a teprve, když máš tyto partie po nějaké době dostatečně silné, máš správné držení těla, tak pak teprve přejdeš na periferie – biceps, triceps 2) správná technika, správné dýchání. 3) strava, životospráva
Tady je příliš malý prostor na to ti to celé vysvětlit, musíš být sám iniciativní. Pokud se na to vyprdneš a neznalý půjdeš „bejčit“, pak si vcelku zahráváš, že se v tom fitku zkrátka zku*víš a pak místo do fitka budeš chodit k ortopedovi a ten tě pak srovná! 🙂 Takže ano cvič, ale s rozumem, chce to především pevnou vůli a trpělivost.

Zdroj: http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/posilovani-pro-muze-107113