dgfdgf

Jak mám zařídit, abych v notebooku s Linuxem, když kliknu na fotku, jsem moh přepínat mezi fotkama, a nemusel jsem…

…každou zobrazovat zvlášť?

Doplnění: Můžu na obrázek kliknout pravým tlačítkem, pak „Otevřít jinou aplikací“, a vybrat „Prohlížeč obrázků“. Potom můžu mezi obrázkama přepínat i šipkama, ale jak zařídit, aby se obrázky automaticky otevírali v „Prohlížeč obrázků“ a nemusel jsem to dělat takhle zdlouhavě?

Nejlepší odpověď
Roman71

Stačí ve složce s fotkami kliknout na jednu z fotek a pak už jen v aplikaci Xviewer přepínat šipkami mezi předchozími a následujícími 😉 Pokud používáte jinou aplikaci, může se vám zobrazit vždy jen ta fotka, na kterou právě kliknete.

Pokud nemáte „Prohlížeč obrázků“ jako výchozí, proveďte nastavení:
Klik pravým myšítkem na obrázek → Vlastnosti → Otevřít pomocí → najděte aplikaci prohlížeč obrázků → klikněte na „Nastavit jako výchozí“ → ..a „Zavřít“ ..otestujte nastavení dvojklikem na obrázku.

Možná budete muset aplikovat nastavení na všechny typy obrázků, u kterých to bude potřeba 😉