Odpovedi18

Jak mám toto pochopit?

Mám v airbank nový tarif u kterého nevím, kdy bude platit. Toto mi napsali:

Nový tarif platí od prvního dne měsíce, který následuje po měsíci, kdy tento dodatek nabyl účinnosti.

Smlouvu jsem podepsal 7.4.2019, ale tento měsíc se mi odečetla částka, kterou jsem platil při předchozím tarifu. Takže mám počítat s tím, že začne platit až od 7.5.2019 a příští měsíc se mi strhne částka, která je v nové smlouvě?
Alesh: Kdyby to tak bylo, tak mi nevezmou peníze za starý tarif:)a nepíšu tu jak natvrdlej.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já to chápu tak, že smlouva nabyla účinnosti dejme tomu už někdy v dubnu, nebo jejich podmínek, takže první den následující po dubnu je 1. květen. Pokud smlouva nabude účinnosti až v květnu, tak nový tarif bude platit až od 1.6.

Další odpovědi
Alesh

Bože, to snad pochodí i natvrdlej, ne? 🙂

Začne to platit od 1. 5. (první den v měsíci je prvního, následující měsíc je květen), kapišto?

Koukám, že natvrdlých tu je víc, čtete lidi:
„Nový tarif platí od prvního dne měsíce, který následuje po měsíci, kdy tento dodatek nabyl účinnosti.“

Smlouvu podepsal v dubnu a tedy nebylo řečeno, kdy nabyla platnosti, ale předpokládám, že v den podepsání, tudíž smlouva začíná platit od 1. 5. (od prvního dne následujícího měsíce), proč by to mělo být až ještě o měsíc později ani nedává smysl.

Jinak si zavolej do banky, mají bezplatné číslo, řeknou ti to přesně a uvidíš, že to bude tak, jak to říkám já.

Poplatky strhávají na konci měsíce, je tedy logické, že zatím platíš ten duben podle staré smlouvy.

ivzez

Jestli má něco platit od prvního dne v měsíci,
nemůže to být od 7.

Poplatek za duben se odečítá na konci dubna nebo
začátkem května → podle toho, jak to vyjde.

Částka za nový tarif by se měla strhnout (±) 31. května
(poslední den v měsíci).

Obvykle se poplatky strhávají v den, kdy byla provedena zpoplatněná transakce. Měsíční poplatek až poslední den v měsíci.

Ale např. Poštovní spořitelna (ERA) v tom mívala nepořádek.

Poznámka:
Překvapuje mne, že si někdo ještě zřídí zpoplatněný účet.
Já mám u Airbank účet zdarma.

Kepler

Ivzez: máte naprostou pravdu, já ale vůbec netuším, co ten tazatel „tarifem“ mínil. Poplatky u bank jsou různé a někdy i hrůzné. Nicméně jsem u ČS hodně dlouho a mám nyní poplatky zanedbatelné. Tedy mimo mimořádných transakcí. U ČS mám vedení účtu taky zdarma. To dělá ta konkurence…:-)

ivzez

Proč je otázka v rubrice „Pracovní právo“?

Alesh

Teď za duben si vzali prachy za starý tarif, kapišto?