tony2412

Jak mám stáhnout fotky z mobilu (Android 6) do stolního pc s W10?

Když připojím mobil k pc tak se mi začne nabíjet a v pc se mi neobjeví. Někdy mi po připojení mobilu přestane reagovat myš, připojuji ten mobil i myš přes usb rozbočovač…//// Stáhnul jsem si „MyphoneExplorer Client“ a přes wifi fakt SUPER!!! Díky všem za rady!

Odpovědi
Edison

Buďto odpovídajícím programem výrobce telefonu, nebo telefon přepnout v nastavení USB do režimu mass storage. Pak se objeví v PC jako disk/flash/USB…

Kepler

Je to sice primitivní, ale fotky si ukládám na paměťovou kartu. Určitě to jde na tu kartu i překopírovat. S připojením přes datový kabel jsem měl vždy jen potíže. Takže kartu do čtečky, tu do USB a pomocí IrfanView jsem pak mohl vyrábět různá kouzla.

iceT

A Bluetooth nefunguje?

aliendrone

Bože… (Herdek, už vyzývám sám sebe! ;) :D :D

Zapomeň na dráty a jiný pravěk, konektor si vyčochtáš i tak pouhopouhým nabíjením, na co si to domrvit ještě víc jen kvůli datovým přenosům? Dneska má snad každý wifi router, tak se nauč používat FTP přes wifi. Jednoduchoučké, rychlé, blbuvzdorné – co víc chtít?

dubraro

Kromě USB to jde i přes bluetooth i přes WiFi. USB kabel připoj přímo k počítači, bez rozbočovače.

Edison

Jo, Wifi, to je asi nejlepší… ale proč FTP, proboha? Normálně většina synchro SW si umí telefon ve stejný síti najít a pracovat se vším, co v telefonu je. Kdyby někdo potřeboval nějaký uni soft, tak pro win je nejlepčí MyPhoneExplorer.

aliendrone

Co je jednoduššího než FTP? ;) :D Problém většiny SW je v tom, že kromě toho, že dělají co mají (obvykle ;) :D :D), tak ČASTO dělají i jiné věci. Zářivým důkazem jsou softíky pro mobily Sony Ericsson – vlastní zkušenost (DOST otřesná).

Dají se stále najít free FTP klienti i server appky, které toto nepraktikují nebo alespoň v minimální míře. (oblíbený slušný klient je např. Total Commander).

Ale ten MyPhoneExplorer jsem před lety používal (právě v důsledku naprosté zhovadilosti originálního Sony softu, navíc tenkrát ještě wifiny nebyly tak běžné a rozšířené), býval to fajn program – nevím jak dnes.

Edison

Zdaleka ne u všech mobilů se lze dostat ke kartě nějakým z jednoduchých způsobů. Kabel a mass storage je nejspolehlivější. Modrozub je nejhorší způsob připojení, který kdy kdo vymyslel.

iceT

Možná je nejhorší, ale mě funguje.