Avatar uživatele
tony2412

Jak mám stáhnout fotky z mobilu (Android 6) do stolního pc s W10?

Když připojím mobil k pc tak se mi začne nabíjet a v pc se mi neobjeví. Někdy mi po připojení mobilu přestane reagovat myš, připojuji ten mobil i myš přes usb rozbočovač…//// Stáhnul jsem si „MyphoneExplorer Client“ a přes wifi fakt SUPER!!! Díky všem za rady!

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 2129 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Buďto odpovídajícím programem výrobce telefonu, nebo telefon přepnout v nastavení USB do režimu mass storage. Pak se objeví v PC jako disk/flash/USB…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Je to sice primitivní, ale fotky si ukládám na paměťovou kartu. Určitě to jde na tu kartu i překopírovat. S připojením přes datový kabel jsem měl vždy jen potíže. Takže kartu do čtečky, tu do USB a pomocí IrfanView jsem pak mohl vyrábět různá kouzla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

A Bluetooth nefunguje?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Bože… (Herdek, už vyzývám sám sebe! ;) :D :D

Zapomeň na dráty a jiný pravěk, konektor si vyčochtáš i tak pouhopouhým nabíjením, na co si to domrvit ještě víc jen kvůli datovým přenosům? Dneska má snad každý wifi router, tak se nauč používat FTP přes wifi. Jednoduchoučké, rychlé, blbuvzdorné – co víc chtít?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Kromě USB to jde i přes bluetooth i přes WiFi. USB kabel připoj přímo k počítači, bez rozbočovače.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Jo, Wifi, to je asi nejlepší… ale proč FTP, proboha? Normálně většina synchro SW si umí telefon ve stejný síti najít a pracovat se vším, co v telefonu je. Kdyby někdo potřeboval nějaký uni soft, tak pro win je nejlepčí MyPhoneExplorer.

před 2129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Co je jednoduššího než FTP? ;) :D Problém většiny SW je v tom, že kromě toho, že dělají co mají (obvykle ;) :D :D), tak ČASTO dělají i jiné věci. Zářivým důkazem jsou softíky pro mobily Sony Ericsson – vlastní zkušenost (DOST otřesná).

Dají se stále najít free FTP klienti i server appky, které toto nepraktikují nebo alespoň v minimální míře. (oblíbený slušný klient je např. Total Commander).

Ale ten MyPhoneExplorer jsem před lety používal (právě v důsledku naprosté zhovadilosti originálního Sony softu, navíc tenkrát ještě wifiny nebyly tak běžné a rozšířené), býval to fajn program – nevím jak dnes.

před 2129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Zdaleka ne u všech mobilů se lze dostat ke kartě nějakým z jednoduchých způsobů. Kabel a mass storage je nejspolehlivější. Modrozub je nejhorší způsob připojení, který kdy kdo vymyslel.

před 2130 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Možná je nejhorší, ale mě funguje.

před 2130 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet