dgfdgf

Jak mám spustit novou tiskárnu?

Zapojil jsem kabely. Ted se instaluje nějakej ovladač, ale načítání se neposouvá. Když dám vytisknout obrázek, načítání se taky neposouvá.

Doplnění: Koupil jsem nový barvy, vytiskl asi dvacet papírů a došli mi barvy. Taky to tak máte? Jsem myslel, že budu tisknout aspon tejden.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

U každé tiskárny bývá návod ke zprovoznění tiskárny včetně způsobu instalace ovladače. Ten je dodáván na CD, nebo se instaluje z web stránek výrobce. Nejlepší je postup dodržet a pak většinou problémy nejsou.
Bez správné instalace ovladače tiskárna pracovat nebude.
Pokud je na PC instalováno více ovladačů, více tiskáren, nutno vždy navolit ovladač odpovídající používané tiskárně.
Jestli instaluješ ovladač před zapojením kabelu USB, nebo po, nemělo by být problémem.
Doplnění na základě doplnění.:-)
Tak když Ti došlY barvy, tak už asi tiskárna tiskne. Gratuluju.
A co se týče spotřeby inkoustu, jde o to, co jsi na ty „papíry“ tisknul, jaké jsi měl pokrytí a jaký obsah inkoustu (kapacitu) kazety s inkoustem mají.
Pokud tiskneš pouze běžné písmo, vystačí na více stránek, pokud tiskneš třeba fotku s velkým pokrytím plochy, spotřeba je vysoká. Jinak, na stránkách výrobců a dodavatelů příslušných kartridží je většinou možno zjistit, jaké množství stránek tisku je možno z dané kapacity kazety vytisknout.
Pro některé tiskárny existují kazety s označením XL, které mají větší obsah inkoustu.
A u některých máš i možnost do kazety doplňovat několikrát samostatný inkoust, který se dá koupit v lahvičce a pak tisk vychází podstatně levněji.
Hodně záleží na typu tiskárny, druhu kazet a jejich kapacitě.
Ale nevýhoda inkoustových tiskáren je, že pokud je nepoužíváš často, dochází k zasychání inkoustu.
A pokud je to tiskárna bez kartridží s tryskami, pouze na zásobníky, bývá to velký problém, někdy i konec.
V případě druhého typu (kartridž s tryskami), je nutno koupit pouze novou kartridž.
A pokud potřebuješ tisknout hlavně černobílý tisk a ne často, je výhodnější koupit spíš ČB laeserovku. Cena je už dnes celkem přijatelná, tisk vyjde levněji a nezasychá.
Ale zase je nutno zjistit, která vychází líp, hlavně s ohledem na cenu náplní- kazet s tonerem a případně tisových válců.

Další odpovědi
mosoj

Vždy bývalo pravidlem, že ovladač tiskárny se instaloval na počítač bez připojení tiskárny. Tedy buďto z CD a teprve po instalaci připojit tiskárnu. Nebo z webových stránek výrobce, ale také bez připojení tiskárny. Tu připojit až po nainstalování ovladače.

Arne1

Selže-li vše, přečti si návod!

Postupovals podle návodu na zapojení a instalaci ?
Ta instalace ovladače je přímo z Windows nebo jsi tam strčil nějaké CD ?

Někdy může pomoci tu instalaci pustit znovu podle návodu, tj napřed CD a pak na vyzvání instalačního programu připojit tiskárnu – ale DO JINÉHO USB PORTU než při prvním pokusu.
Pokud selže všechno, tak bude nejjednodušší vrátit systém k poslednímu uloženému záchrannému stavu a pak instalovat podle návodu.

autacek

Tak tiskneš, nebo ne, nebo si z nás děláš srandu? Kdybys netisk, nemohly by ti dojít barvy.

Hlada

Otázka nedává smysl.
Na nenainstalované tiskárně není možné tisknout, takže na ní nemohou dojít barvy.

Jiří Bohumil

dgfdgf – Protože už jsem doplňoval, opravuji chybu v textu zde. Jedná se o „tiskové“ válce.:-). Pokud by jsi ještě chtěl poradit víc, tak se ozvi.