Emuš13

Jak mám přemluvit rodiče, aby mi koupili k narozeninám iPad?

Moc bych si přála iPad na kreslení. Maminka nemá moc peněz a táta se nechce složit, protože si myslí že je to kravina. Opravila jsem si už všechny známky. Prosím o radu. Je mi 13 a ráda kreslím. Měla bych ho i na učení. Myslím že mi ho mamka koupí a počítač bude mít bratr. Moc si cením vašich odpovědí.

Nejlepší odpověď
da ny

Trochu skromnosti by neškodilo.
Počkej, až si na něj vyděláš ;D
Rodiče nejsou od toho, aby pořizovali nadstandardní, zbylečné dárky.
Učíš se hlavně pro sebe (ne pro něčí radost), pak si jednou budeš moci kupovat zbytečné drahé věci i kraviny. Až budeš mít dostatečné a vyšší příjmy.

Další odpovědi
Arne1

Proč zrovna iPad? Asi proto, že to má kamoška, že? Stejnou službu ti udělá i tablet za desetinu ceny.

Alesh

Jednoduchá rada – vydělej si na něj na brigádách

Mc Merkurion

… nijak … až dostaneš rozum, pochopíš, že jestliže nemáte dost peněz, je opravdu iPad kravina >>> je to jen předražený značkový jabko, jenž můžeš nahradit lacinějším výrobkem …

PepasAvalonu

Zdůrazni, co to přinese jim a né tobě. ;)
… Pokud jim to něco přinese. 🤣
Apeluj dobrými argumenty – skutečně dobrými, nejen takovými, které se (pro tebe) zdají být dobré.

Justin1

Možná by sis potřebovala udělat představu o tom, co všechno musejí rodiče platit, kde se v žebříčku důležitosti rodinných výdajů nachází tvoje kreslení a jaké jsou možnosti věnovat se kreslení s menšími náklady.

marci1

Je ti 13. Bohužel se musíš smířit s tím, že maminka nemá tolik peněz a tatínek s tím nesouhlasí. Až budeš mít svoje peníze, které si vyděláš, můžeš si koupit to, co považuješ pro tebe za přínosné a užitečné. 🙂

nyjono

Zkus zjistit, proč nemůžeš mít na kreslení jiný tablet než zrovna iPad.

Prostě já...

Domluv se s nimi že by si třeba část ceny zaplatila, nebo se můžete domluvit na jiných podmínkách ;)

Hlada

Souhlasím s tátou, že je to kravina. Nejdůležitější znalostí v současné době je finanční gramotnost a té jsi zatím nepobrala ani za mák. Nevymýšlej zástupné důvody, k čemu by ti taková volovina byla dobrá, když s velkou pravděpodobností
toužíš hlavně po krabičce s jablíčkem. Hledej cesty, jak budeš malovat a učit se bez zbytečných výdajů rodičů.

elkon

Těžko, když sami uznají, jestli ho potřebuješ, nebo ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Přidalas tam, že počítač bude mít bratr. Takže teď se učíš na počítači a chceš to změnit na tablet ? To vůbec není rozumné, počítač je na učení i kreslení jednoznačně lepší. Takže to považuju za výmluvu.

PepasAvalonu

No vidíš… ;) a pokud by máti stále váhala zda ti ho koupit, tak se jí nabídni, že jí ho občas půjčíš a naučíš jí s tím. Taky můžeš něco přispět, pokud máš nějké kapesné nebo na oplátku vypomoct (s domácími pracemi, povinnostmi atd. Sama od sebe ;)).

Emuš13

Výborný nápad moc díky 😊