Macek83

Jak mám postupovat?

Zaměstnavatel po půl roce pracovního poměru předolžil novou smlouvu. Původní firma se ruší. Ovšem novou smlouvu předložil se zpětným datumem, s menším platovým výměrem, tudíž za měsíc by mě ošidil o třetinu výplaty. Potvrzení o pracovní neschopnosti hodil do koše, že údajně žádné nedostal a po písemné dohodě o ukončení pracovního poměru z těchto důvodů i tuto dohodu ztopil a chce mi dát výpověď pro hrubé porušení pracovní kázně. Jak mám postupovat? Nebere telefony, na adrese se nechá zapírat, není možné ho kontaktovat. Navíc mi dluží výplatní pásky za tři měsíce. Prosím poraďte, děkuji.

Nejlepší odpověď
setapouch

Nepodepisuj nic, s cim nesouhlasis. Ppkud tve misto rusi z organizacnich duvodu, nalezi ti odstupne. To bude nejspis duvod antidatovani nive pracovni smlouvy – nemusel by odstupne vyplacet.

Pri porusovani pracovnepravnich povinnosti jej na to upozornit, pokud nezjedna napravu, pak k uradu prace podnet k prosetreni.

Další odpovědi
anonym

Tady je opět vidět ZRŮDNOST KAPITALISMU.
Bohužel neporadím, sám jsem se dvakrát soudil o výplatu za 3 měsíce ( pokaždé u jiného podnikatele) dcera u podnikatele přišla o 200 hodin přesčasové práce za půl roku (nedostala zaplaceno a ani o náhradní volno, které neustále sliboval za zvyšující se hodiny přesčas) a proto nadávam na kapitalismus.V so­cialismu se NIKDY nestalo, aby dělník nedostal výplatu nebo nedostal zaplaceno za přesčas popř. náhradní volno za to.

ReHu

Hledej si jiné zaměstnání, popř. se postavit na vlastní nohy.

pusinka50

Není jiné řešení, než poslat meil na Státní inspekci práci s popisem problému a s dotazem, jak dlouho bude trvat prověření zaměstnavatele. Vůbec se toho neboj. Od toho tu SIP je. Stejně budeš muset od zaměstnavatele odejít,když ho prověří dříve, než odejdeš, můžeš se domoci svých práv.

http://www.suip.cz/

ivzez

Ohledně chybějících výplatních pásek se obraťte na inspektorát práce,
ostatní budete muset pravděpodobně řešit žalobou.

Existují i jiné cesty, ale ty by v případě, že se zaměstnavatel zapírá už teď,
podle mne jenom zbytečně zdržovaly.

ivzez

Lahny, korektnost zaměstnavatelů se společenským systémem souvisí spíše okrajově. Za minulého režimu sice nemohli nekorektní zaměstnavatelé nikoho zaměstnávat (protože nikdo nemohl podnikat), ale pokud jste na někoho takového v zaměstnání narazil, neexistovala proti němu žádná obrana (zejména v případě nadřízeného)…

ReHu

Lahny, toto nemá s kapitalismem přece co dělat.
To je o lidech.

setapouch

Lahny: je lepsi nedostat za praci vyplatu nebo dostat za nazor kriminal?

anonym

setapouch
Komunisty jsem kritizoval na všech veřejných schůzích a nikdy jsem za to neseděl.Ať už to byla veřejná schůze ve městě nebo na schůzi ROH na závodě kde jsem pracoval.
Já jsem také pozorně sledoval ty jejich sjezdy a dokázal jsem na těch schůzích rozebrat, proč to nedělají tak, jak se tím chlubili na sjezu nebo proč NEDODRŽUJÍ závěry toho a toho sjezdu.
Nejlepší kritikou oponenta je uzemnit ho (dokázat mu vyvrátit) jeho vlastními činy co dělá špatně.
Řekni mně kolik dělníků (horníků, traktoristů, dojiček, hutníků, silničářů atd., zkrátka lidí co makali rukama a na více směn) bylo za svůj názor zavřených?NEZNÁM ANI JENOHO.Za to jsem znal Havla, který i když byl komunistům NEPOHODLNÝ, tak VŠUDE dostal práci A NIKDY SE MU NESTALO ABY ZA NI NEDOSTAL ZAPLACENO.

Quimby

Proč ale kritizuješ systém? Systém za nic nemůže ani komunismus za nic nemohl, vždy za to mohou lidé. V tomto konkrétním případě ten majitel. Kapitalismus nezrušil smlouvu, kapitalismus neodmítá vyplatit peníze. Majitel dělá všechno. A lidé byli jak v kapitalismu tak v komunismu.

Lamalam

Lahny – ty nezklameš nikdy. Otázka nebylo o zrůdnosti kapitalismu, ale o tom, jak má postupovat. Tvoje odpověď tazateli opravdu velice pomůže.