monikag227

jak mám odnaučit 2letého syna, aby se přestal v noci budit na jídlo. budí se stále i 2krát za noc. Přes den jí normálně

Nejlepší odpověď
pavluš

Jednou provždy mu říct ne a být důrazná a vytrvalá,půjde to možná pomalu,ale půjde to.Jako náhražku ze začátku mu dejte do postýlky vlažný čaj do lahvičky z jupíka apod…

Zdroj: vlastní zkušenost

Další odpovědi
hanulka11

Je už dost velký, abyste při večeři řekla nyní se všichni pěkně napapáme a pak se jde spát a papá se až ráno . V noci se nic nejí .Párkrát se za noc možná ještě vzbudí, ale přestane to , chce to trpělivost.Možná si i pobrečí, ale nedávajte mu nic . Je ale potřeba ,aby se při večeři neodbyl nějakou sladkostí.

Deli

Uf, to Vám nezávidím. Mám taky dvouleté dítě, holčičku, spí mi od 8 měsíců celou noc. Sama. Jinak kamarádka to dělala tak, že k dítěti vstával týden otec, vždy ho jen pochoval, pohladil, případně dal napít čaje. Pak už to samé dělala i ona, dítě zapomnělo, že se z mamky dá i v noci něco vyžebrat 🙂 a posléze spalo celou noc. Bylo cca roční.

Na naši malou, která na podzim nechtěla jít do hajan, platilo, když jsme ji vzali do náruče a ukázali jí, že venku už je tma. „Lidičky už spinkají,“ říkala jsem jí. A ona doteď koukne z okna, řekne: „Lidičky pinkají, taky pinkat.“ a jde. Když se někdy vzbudí v noci (spíš ji budím já, aby se šla vyčůrat), sama si pak tohle „zaklínadlo“ zopakuje a zaleze zas do kanafasu.
S dvouletým dítětem je to už hodně o domluvě.

ifča

Taky jsem to zažila. Syn se budil každou noc jednou až dvakrát a vyžadoval mlíko. Dokud jsem nevstala a nedala mu jej, neusnul. Myslela jsem, že se už nikdy nevyspím. A pak jednoho dne (byly mu 2 roky a 4 měsíce) se v noci nevzbudil a spal celou noc.Od té doby už nikdy v noci mlíko nechtěl. Chce to čas, každé dítě je jiné a co platí pro jednoho, nemusí platit pro jiného. přeji hodně trpělivosti.

banánek

pomáhá když mu před spaní dáte dětský (ale silný) čaj na spaní ,naše malá se po něm už nikdy neprobudila …nám pomohl tento-http://www.le­karna.cz/mega­fyt-detsky-caj-pro-klidny-spanek-20×2g-prebal/

beluška

Ahoj, tak když tu pročítám odpovědi maminek, tak si říkám, že nejlépe na tom byla moje vnoučátka, Obě se kojily do 2,5 roku a i když se dcera moc nevyspala, ráda jim tuhle dobrůtku poskytla. Také dodnes (9 a 4 r) neměly antibiotika a nejsou nijak nemocné. Ale každá maminka asi kojit nemůže. Buď má děťátko opravdu hlad, žízeň – dbala bych na kvalitní večeři. Tak to jen jeden poznatek babičky