Wolfee

Jak mám na internetu najít nějakou bajku i s ponaučením, která není od Ezopa či Krylova?

Ahoj, nevíte jaké je ponaučení v této bajce? „Vlk si našel na stráni osamoceného koně a chtěl ho sežrat. Protože byl chytrý, začal se úlisně vyptávat, co je koni, protože je úplně sám na pastvě. Koník mu odvětil, že má nemocnou nohu a poprosil jej, aby se na ní podíval. Hloupý vlk tak udělal, a hned dostal kopyty do zubů.“ Děkuji ◠‿◠

Nejlepší odpověď
Kelt

Poučení může být asi toto: Pokud k někomu přistupuješ se špatným úmyslem, můžeš na to doplatit.

Další odpovědi
Magix.cz

Zkus si vygooglit nějaké asijské, nebudou tak známé, ale krásné určitě ano. Tady máš první „nástřel“ :

http://www.ten­ggara.net/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=275&I­temid=1

Kiti

Zkus najít nebo půjčit knížku „O volovi a funkci“ a třeba se i zasměješ :)