Avatar uživatele
krtek

Jak mám jednat když mi přišel elektronický platební rozkaz od soudu

Přišel mi elektronický rozkaz od soudu že jsem nezaplatil za elektřinu v místě kde jsem bydlel před rokem a ani když jsem elektroměr odhlašoval tak mi nikdo neřekl že něco dlužím a dokonce mi poslali přeplatek a najednou chcou 2979 kč a náhradu nákladů řízení ve výši 8154.kč.Chtěl bych se odvolat ale nevím jak to napsat a jestli mi to pomůže.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4304 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Na platební rozkaz můžete ve lhůtě 15 dnů dát tzv. ODPOR, čímž se zastaví lhůta pro zaplacení pohledávky včetně nákladů řízení a bude nařízeno soudní stání, na kterém budete moci předkládat argumenty proti povinnosti uhradit údajný dluh.

Jak napsat ´odpor´ je uvedeno v příkladu ve zdroji.

Zdroj: http://209.85.135.132/search?q =cache:_8VcFiUvGNwJ:www.firm4y .cz/data/modules/download/1194 717862_ODPOR%2520PROTI%2520PLA TEBN%C3%8DMU%2520ROZKAZU.doc+p latebn%C3%AD+rozkaz+a+odpor&cd =1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&client= firefox-a

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HOMER

(v poslední řadě)Existuje veřejný ochránce práv(ombudsman),ten takové věci kde si občan stěžuje protože už neví kam se má obrátit řeší,musí mu být poskytnuty všechny podklady atd.odkaz na něj:

Zdroj: http://www.ochrance.cz/ombudsm an/kontakt.php

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony