jirka F

Jak mám chápat, nebo správně pochopit tento emotikon?:)

PC mě to přeložil jako usmívající se smajlík,ale konkrétně mě to neřekl píšu to.Protože tyto emotikony se začínají hojně používat v diskuzích a vůbec nevím jak to jako chápat?Hodně lidí to právě v diskuzích používá a vůbec nevím co to jako má znamenat jestli nadsázka,vtip..

Ps: Aliendrone tento smajlík někdy také používá tak jestli poradí i on?

Nejlepší odpověď
Dochy

Úsměv, no… Způsob jak k psanému projevu přidat emoci. Někteří pak píší natočené ksichtíky i do ručně psaného dopisu. Obecně projev radosti či pobavení, nebo to také může znamenat „Neber to smrtelně vážně – tohle není urážka ale vtípek“…

Annas: Dlouho jsem přemýšlel co má se smajlíkama společného „noc“, až jsem se musel podívat do toho odkazu, kde jsem to pak pochopil… 😉

Další odpovědi
Malvína

Jako tenhle 🙂 ? Nic, prostě obyč úsměv. Pak je ještě tenhle 😉 a ten je takový lehce zavádějící. Může někdy působit ironicky.

annas

Je to úsměv. Podívejte se do odkazu, kde najdete význam smajlíků.Někdy se přidává před : pomlčka, tzv. nos, nikoliv noc – oprava). 😁 znamená totéž, co :D.

https://smajlik8­.webnode.cz/preh­led-smajliku/

marci1

Je to úsměv, pohoda. Já používám v písemném projevu úsměv dvojitý: 🙂, protože se na tebe nemohu usmát ve skutečnosti. 🙂

Dochy

marci:

Chyba. Žádný dvojitý úsměv, dvojitá brada 😉

nyjono

Jak je již psáno, úsměv > zkráceně oči a ústa. Pomlčka, která se někdy používá značí nos.
:D popř 😁 je větší úsměv. Jako když jsou ústa dokořán. 🙂

Edison

Mimoc hodem… právě s nosem jsou smajlíci původní a správné, nikoli bez nich. Nos dokreslije to, že jde o obličej. 😛 Před a za smajl patří VŽDY mezera. :-]

jirka F

Otázku uzavírám,ale mrzí mě že neporadil Aliendrone.:( tak snad do diskuze.

ivzez

Nemusel jste otázku uzavírat tak brzy,
Aliendrone se tu někdy objevuje později.

Co říkáte mému smajlíku?
(–:

Dochy

Smějete se obráceně. Kdo se nesměje s námi, ten se směje proti nám.
Lidé kteří se liší jsou adepti na exkomunikaci či rovnou upálení
🙂

ivzez

Nesměju se obráceně.

Obrácený emotikon používám kvůli internetovým systémům, emailovým programům a Wordu, kde
se místo psaného emotikonu vkládají obrázky. Mně se texty s vloženými obrázky hůře čtou, proto nechci, aby se mi vkládaly. A jiný způsob, jak to obejít, jsem nenašla…

Tady bych mohla smajlíka normálně, jenže pak by se mi to pletlo s dalšími weby, musela bych pořád kontrolovat, kde mám psát kterého smajlíka.

Dochy

Někdy lze odmítnou automatickou úpravu volbou „zpět“ – CTRL-Z (zruší se jen poslední aut. úprava, nikoli napsaný text). Nebo třeba ve wordu lze upravit slovník pro aut. opravy