Jak má člověk přijít na smysl života, když mu selhal v životě každý sen?

Málokdo to podle mě zná, ale co když člověku selžou všechny sny? Co potom?

Nejlepší odpověď
marci1

Snít je hezké, ale co když je v životě důležitější šťastná a spokojená realita ? Pokud žijeme, tak máme stále šanci, že svůj život prožijeme tak, abychom byli spokojení, šťastní a v pohodě. Někdy se stačí zamyslet nad tím, co v životě potřebujeme nejvíce. 🙂

Další odpovědi
gecco

Je vhodné snít – ale na reálném základě…
😉
…" Co potom?"… – najít si další životní cíl.

klumprt

Přizpůsobit sny blíže realitě. Podle mě je smyslem života život sám. Život je dílo, které celý život budujeme. Dílo, ze kterého se sami těšíme. Měli bychom se ve vlastním zájmu snažit, abychom odvedli na tomto díle dobrou práci. Jsme něco jako režiséři jediného dlouhého filmu a zároveň jeho jedinými diváky. Měli bychom se snažit ten film natočit tak, abychom neutíkali ze sálu v půlce filmu a mohli mu dát coby recenzenti aspoň 4 hvězdičky z pěti.
Některé sny se prostě nesplní. Ale kamera pořád jede a z každého sebehůř roztočeného filmu se dá ještě udělat zajímavý biják.

suaeda

Nemůže vše selhat. Pokud si člověk zadá reálné cíle tak mu to většinou vyjde. Samozřejmě, že ne vše se člověku podaří. Snění je hezká věc, ale realita v životě je jiná. Stručně a jasně řečeno (a to nejsem věřící) „Bůh pomáhá připraveným“.

ivzez

Sny selhat nemohou.
Selhat může člověk.

Snít je pěkné, ale člověk by se neměl upínat na sny.
V životě by si měl stanovovat cíle, jichž je schopen
dosáhnout. Stanoví-li si někdo jako cíl nějaký sen,
není chybou snu, že se nesplní …

Martinz

Zeptej se na sny lidi v uprchlických táborech, v zemích s hladomorem a ve válce.

Šidlo

nuž…teba sa úprimne zamyslieť, prečo zlyhali…1. buď boli úplne nerealistické 2. snažili ste sa málo 3.snažili ste sa dosť, ale zlým spôsobom 4. ste v zlom prostredí na uskutočnenie takých snov 5. ste medzi zlými ľuďmi a tí vám to kazia.....moja rada: upravte svoj prístup alebo zmeňťe spoločnosť...­......a nie, nie ste jediný, komu zlyhali všetky sny