ZdedekZ

Jak lze využít hydrazin v běžném živote?

Například jako zdroj energie? Používá se např. jako pohon na geostacionárních družicích ke korekcím polohy. Podařilo se mi ho doma trochu vyrobit, asi 30 l.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

No nejsem si jist, zda jsi tak velkej frajer, že tuto látku vyrábíš a doma uskladňuješ.
Hydrazin podle NFPA 704 je látkou kdy:

  1. 4-Již při krátkém styku s látkou může dojít ke smrti nebo k vážným trvalým poraněním.
  2. 4-Za normálního tlaku a teploty se látka rychle nebo úplně vypařuje nebo se snadno rozptyluje ve vzduchu a snadno se vznítí.
  3. 3-Látka snadno vybuchuje nebo se rozkládá výbuchem za normálního tlaku a teploty.

A navíc v červnu 2011 byl Evropskou agenturou pro chemické látky zařazen na kandidátský seznam látek vzbuzující mimořádné obavy.
Nejsem odborník na chemii ani na právo, ale podle výše uvedeného se domnívám, že jsi naplnil skutkovou podstatu trestného činu § 186 tr. zákona Nedovolená výroba a držení radioaktivního materiálu a vysoce nebezpečné látky.

Další odpovědi
Drap

Pokud nechceš někoho otrávit, nebo použít jako raketový pohon, tak myslím k ničemu. V běžném životě je vhodné, díky toxicitě, držet se id takové chemikálie dál.

aliendrone

Trochu si zamachruji (aby Kepler čuměl ;) :D) a nehodím do placu žádnou pyrochemii, nýbrž docela praktické využití hydrazinu – dá se použít k vysrážení zlata v roztoku (resp. nějaké zlaté soli získané např. při „těžbě“ zlata z čipů a elektrokomponentů) > https://youtu­.be/RyNHQUkpu­Ko?t=412 ;) :D :D