Kelt

Jak lze komunikovat s počítačem a tabletem pomocí kabelu?

Potřebují si dostat pár údajů z tabletu na počítač a opačně. V tabletu mám kartu, ale tu nechci vytahovat. Mám to zapnuté přes USB kabel, ale ani na počítači, ani na tabletu se mi to nezobrazuje. Nechci to dělat přes WLAN, Bluetooth, ale nevím, kde a co mám zapnout v nastavení. Děkuji.

Odpovědi
aliendrone

Twl… :(
No tak já budu PŘEDPOKLÁDAT, že máš na PC Widle10 a na tabletu nějaký novější Androš (nejčastějí kombinace). Po propojení kabelem budeš muset na tabletu POVOLIT „Přenos souborů“, teprve pak ti připojený tablet „půjde otevřít“ na PC (zobrazí se soubory) a půjde s nimi manipulovat v Průzkumíku nebo jiném správci souborů, jako Total Commander apod. Podotýkám, že výhradně TVÉ soubory (fotky, videa, dokumenty apod.) + pár dalších, nikoliv všechny (např. mnohé systémove se nezobrazí).

K tomu budeš potřebovat instalační program s ovladači (musíš na PC nainstalovat ty sračky) pro komunikaci mezi PC a tabletem a ani v takovém případě se nedostaneš na tabletu všude, pokud ho nebudeš mít rootnutý.

A že jsem tak smělý – zajímal by mě důvod PROČ je to lepší kabelem a ne třeba přes wifinu? ;) :D :D

Jiří Bohumil

Jak píše aliendron. Pokud je mobil/tablet s androidem, novějších generací, pak je nutné v něm povolit „přenos souborů“. Většinou je nutné „stáhnout“ prstem svisle, po dotykovce, od shora dolů a objeví se tato nabídka. To v případě že máš PC a zařízení propojeno USB kabelem. V PC se pak objeví v Průzkumníku jako další „řádek“, pod názvem jeho typu. Zde jej pak otevřeš a zobrazí se Ti jak interní úložiště, tak i SD karta a můžeš pracovat jak na přenosech, tak i na úpravě v adresáři připojeného zařízení (i mezi IÚ a SD).
Ovšem zase, jak píše i ali, tak pouze většinou s daty. Ale někdy je možno přenášet z PC do zařízení i některé aplikace.
U starších verzí androida se zařízení přihlašovala většinou bez nutnosti povolování.
A žádné aplikace, na tento přenos přes USB, nejsou potřeba.
Já, oproti ali, celkem často toto rovněž používám, vzhledem k jednoduchosti práce a rychlosti přenosu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.