dgfdgf

Jak lidi dělaj, že v mailový adrese maj místo email.cz nebo seznam.cz jiný slovo? To si můžu udělat taky?

Nejlepší odpověď
anonym

To slovo za zavináčem (obvykle více slov oddělených tečkou) je tzv. doména, obvykle doména druhého řádu (např seznam.cz, cokoliv.eu, necojineho.com). Tyto domény jsou v podstatě jenom adresy, které ve skutečnosti míří na konkrétní IP adresu serveru, který v rámci internetu poskytuje určité služby na různých portech (jiné porty používá klasický web 80/443, jiné porty využívá email 25/110, atd. množství služeb je omezené jen počtem portů a toto číslo je v rozsahu 1 až ~30tis). Tento server může buď patřit přímo vám nebo si jej můžete pronajmout (server hosting, server housing, nebo pokud máte statickou IP adresu, pak jej můžete provozovat klidně i doma) . Lidé však obvykle používají jinou a mnohem triviálnější možnost, registrují si uživatelské účty už u existujících serverů (tzv. webových freemailů), nic to nestojí a registraci takto zvládne každý, jen výběr domén za zavináčem je u freemailů velmi omezený a musíte se spokojit jen s těmi doménami, které si registroval sám provozovatel freemailu.

Pokud máte server vlastní, můžete si také zaregistrovat u správce domén *.cz jakoukoliv vlastní doménu, třeba drahos.cz a v rámci takové domény si pak snadno můžete vytvorit email schranku jiri … vznikne pusobiva adresa jiri@drahos.cz podporena treba i webem na adrese jiri.drahos.cz … touto cestou se vydávají obvykle pouze lidé, kteří vůbec tuší, jakým postupem mohou domény druhého řádu registrovat (provoz každé stojí minimálně 150 Kč ročně), takže se s tím nesetkáme tak často jako s volně se povalujícími seznamy, gmaily a pod 🙂 To však nemění nic na tom, že možnosti jak ovlivnit část za zavináčem má pochopitelně každý, je jen otázka, zda jich chce nebo umí využít.

Další odpovědi
Kepler

Internetová adresa má tvar mistourceni@domena.priklad.cz, přičemž část před znakem @ je místní část adresy, často uživatelské jméno příjemce zprávy, a část za @ je internetová doména. Tím příkladem je míněno třeba seznam.cz, vlastní doménu si musíš zvolit.

Arne1

To „slovo“ za zavináčem většinou označuje firmu, která ti email poskytuje. Některé firmy těch „slov“ mají zaregistrováno více – například Seznam má zaregistrováno „seznam“, „email“, „post“ a možná ještě něco dalšího.

led

niektoré emaily umožňujú použiť „alias“ tj alternatívnu schránku ku svojej hlavnej schránke
napríklad @sms.cz umožňuje použiť niekoľko bezplatných aliasov „meno@bigboss.cz“ alebo „meno@potvurka.cz“ a podobne -sú to len demonštračné adresy nie funkčné, aspoň dúfam 🙂

iceT

Při založení nové emailové adresy si tu část za @ můžeš vybrat.

quentos

Záleží na doméně, která jim email poskytuje (např. když si založím mail na Centrum.cz, budu mít za zavináčem centrum.cz). Ale jak už bylo řečeno, musel by se založit nový.

Klaproth

Jo, to slovo si můžeš udělat taky. Já mám email na vlastní doméně, kterou tvoří moje příjmení.

aliendrone

ge0rge>>> Tak to vidíš, celou dobu žiju v přesvědčení, že síťových portů je přesně FFFF (HEX), tedy 65535 DEC! Jsi horší než Microsoft, zašantročit 30k portů je i na něj celkem maso! ;) :D :D