Avatar uživatele
Grabca

Jak jste zvládli maturitu?

Dobrý den, čeká mě teď maturita a docela by mě zajímalo, jak jste se na ni učili vy, kteří ji již máte za sebou. A kolik času jste tomu věnovali.
A jaké to je nakonec vlastně před komisí.
(Myslím tím jen ústní část).
Děkuji předem moc za odpovědi a moc se na ně těším.

Zajímavá 0 před 1071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Učil/a jsem se a díky tomu jsem to zvládl/a.

Chybí mně jiná odpověď.

Beru, že v době koronavirové je maturita náočnější, záleží samozřejmě na tom, jak probíhala distanční výuka.

Ale určitě musíte něco znát. Ale skládáte ji před učiteli, kteří vás znají, takže obava je zbytečná. Nestačí se jen našprtat, ale rozumět tomu, co se učíte. Pokud jste se připravovala, nevynechala žádnou otázku, neznám vás sice, ale měla byste uspět. Držím palce. Pokud se neučíte na polední chvíli, ale začala jste opakovat mnohem dříve, lépe pro vás.

Je dobré začít třeba tím, mám otázku na téma romantismus. Nevím, jak máte sestavené otázky, zda začnete mluvnicí, četbou či teorii.

Určitě je důležitá motivace, vůle, dokázat si, že zkoušku zvládnete, záleží-li vám na výsledku. . Není možné maturitu zlehčovat ani zbytečně ztěžovat.

Je to už dávno, kdy jsem skládala maturitu. Určitě jsem strach měla, ale jakmile jsem seděla před komisí, tréma ze mě spadla.

Maturitu jsem vykonala na SŠ – dnešní terminologií na gymnáziu a pak v abiturientském kursu na dnešní obchodní akademii.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Učil/a jsem se a díky tomu jsem to zvládl/a.

Pôvodnú kvalifikáciu som mala inú, než profesiu, ktorú som robila dodnes. Aby som mohla ďalej aj na výšku musela som maturovať.Aj keď o trochu staršia, než spolužiaci.
Aj keď som sa pred maturou učila a aj vďaka tomu som aj niečo vedela, najviac mi pomohla improvizácia pri jazykových otázkach.
Tam sa dalo „okecávať, ak človek nezaváhal a začal hovoriť, čo vie“. Presne to sa mi stalo, keď som si vytiahla (v ruštine) otázku, ktorú som sa prirodzene neučila. Ale s kľudom „Angličana v Rusku“ som začala „govoriť“ a postupne prešla na tému, ktorú som vedela. Ruštinár mi chcel pomôcť, tak začal „našepkávať“… Rušilo ma to, tak som ho automaticky po rusky zahriakla a mlela pántom ďalej. Prirodzene, nevedela som, či to komisia prijala. Potom na pomaturitnom večierku mi jedna členka komisie prezradila tajomstvo môjho absolvovania ruštiny „videli sme hroznú neznalosť otázke, ale prijali sme kľudný prechod do známych vôd. A to podvedomé zahriaknutie v ruštine si komisiu získalo.“ Priznala som jej, že počas posledných vianočných prázdnin som spolupracovala s moskovským divadlom. U nich. Tá skutočná prax mi pomohla viac než škola…

Svojim maturantom som potom vždy radila: aj keď nie si si istý, svojimi znalosťami, pri ústnej „Po toľkých rokoch školy, sa na vás vždy niečo nalepí. Pri ústnej odpovedi použi 3 základné pravidlá:
hovor, čo vieš,
rozprávaj, čo si myslíš, že vieš,
ale nikdy nemlč!“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Učil/a jsem se a díky tomu jsem to zvládl/a.

Učil jsem se jen na češtinu (literární teorii) a psychologii a potvrdilo se, že „štěstí přeje připraveným“ – vytáhl jsem si prokleté básníky a symbolismus. Dostal jsem za dvě, ač předtím písemky z literární teorie bývaly u mě katastrofa, vždycky jsem je zvládl až napodruhé (češtinář proto říkal, že z mé ústní maturity „měl strach“ a že jsem mile překvapil).
Už nevím, kolik jsem tomu tehdy věnoval, ale svatý týden určitě (zatímco jiní prý svaťák prochlastali).
Na jazyky jsem byl talent, takže jsem se na ně neučil, a nakonec mi uniklo vyznamenání o jednu dvojku (angličtina za jedna, ostatní předměty za dvě). Především kvůli němčině, na níž jsem si vytáhl blbý téma – Kleidung und Mode. Němčinář mě ještě chválil, že chlap, kterej tohle téma zvládne za dvě, je machr. :{D>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neučil/a jsem se a i tak jsem to zvládl/a.

Škola byla mrhání časem. Odseděl jsem si to a pak konečně začal život i vzdělání. Učitelé látku vždy opakovali dokola jak pro tatary – stačilo jednou slyšet, sepsat do testu, pak ještě párkrát a pak do maturitního testu, přišlo mi to jako nějaká komedie …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Učil/a jsem se a díky tomu jsem to zvládl/a.

Již od septimy jsme měli speciální semináře, takže jsem se v podstatě učila neustále průběžně a během svaťáku jsem si spíš jen připomínala už jen ty problematičtější části, jinak jsem lítala venku. Maturita byl bezva den, vzpomínám na něj ráda. Konečně jsem mohla vypadnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Učil/a jsem se a díky tomu jsem to zvládl/a.

Ale nesedla mi otázka z ruštiny, se kterou jsem měl vždy problémy, ale tenkrát to byla vyložená smůla. Nakonec jsem to zmáknul díky učitelce, která mi nenápadně napovídala

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Učil/a jsem se a díky tomu jsem to zvládl/a.

.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
led

paul1, som nevinná, tá šepkárka bola iná učiteľka! 👀

před 1071 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek