zjentek

Jak ještě dlouho se předpokládá školní „haranténa“?

Nucený pobyt dětí doma.
--

Nejlepší odpověď
Arne1

Dokud to bude zapotřebí. Děti mají doma samostudium nebo také tv-studium.

Další odpovědi
Edison

Tan nouzový stav byl vyhlášen na dobu 30 dní… Takže minimálně na tu dobu. Dál bude záležet na situaci.

DoTazatel

Předpoklad není (alespoň něčím reálně podložený). Skončí až bude epidemie na ústupu – nebo spíš až úplně zmizí (ať se to znova nerozjede) a to může být ještě dost dlouho.
(Někde uváděli, že to v Česku vyvrcholí v půlce dubna pak to bude odeznívat, ale kdo ví, osobně si myslím, že to bude na dýl).

JájsemRaibek

Do konce školního roku a pak budou nucené prázdniny se zákazem vycházení. To budou děti rády :D

Hufnágl

Podle vyjádření dětí, tak aspoň do 1 září.

Alesh

dávám ti palec za „haranténu“, to mě pobavilo 🙂

Kepler

Dokud rodiče nechytí nerva a nepošlou záměrně haranta na nákup bez roušky. Ale mají vydatného pomocníka: UčíTelka na ČT2 každý den. Ten zblbne každého haranta, zvlášť když rodič zavede zkoušení a písemky. Ty jo, to bych jako desetiletý fakt nechtěl zažít. Kdy to skončí? To fakt nevím, ale podle průběhu přírustků nových onemocnění a srovnání s Čínou to vypadá na červen. Pak by to mělo padat. Pokud se zase něco nezkokotí.

autacek

Jestli všechno půjde tak jak se to vyvíjí, tak tento školní rok již školy neotevřou.

Ze zamořeného severu Itálie se prý vrátilo z dovolené desítky tisíc lidí. Pokud je to opravdu tak nakažlivé jak se presentuje, pak je nemožné, aby nakažených byly jen desítky, nebo stovky. A dle potvrzených případů je za cca týden půlka z nakažených těch, co nikde nebyli. Tak si to poděl a znásob a myslím že výhled je jasný, takovou slovní úlohu by měly být schopny spočítat již děti na prvním stupni ZŠ.

Edison

Čéče.. Keplere, já na dy denní přírůstky koukal… a přijde mi to celkem příznivý. Zatímco protestovanost roste, tak přírůstky pozitivních se držej více-méně konstantní. To mi nepřijde jako špatný… Jen to nekoresponduje s předpokládanými 60–70% nakažených. Ale třeba to zvládnem. Prostě s tím musíme, holt jako ovčani, pomoct aspoň nějakou důsledností.

Dochy

Jenže tam může být ještě naprosto jinej vliv. Pokud je to video s těma holkama reálný a já nemám důvod myslet si že ne, pak hygiena s testama nestíhá. Klidně to může být jen tím, že se lidi víc bojej, víc se hlídaj a tím je víc testů který dopadnou negativně… Zatímco stále roste počet lidí kteří by měli být testováni, ale jsou na pořadníku někdy na květen… (s tím květnem trošičku přeháním)… a mezi nimi klidně čím dál více lidí, u kterých by se ten vir prokázal, pokud by se někdo namáhal.

Edison

Naprosto přesně: „POKUD“… Vzhledem k tomu, jak sleduju dodávky materiálu, což se v podstatě teprve rozjíždí, ale snad to bude dobrý, včetně protestovanosti. Dávám tomu tak ještě dva, tři dny na to, aby byli italotúristi protestovaní a pak už budem řešit „jen“ „vlastní“ případy. Pokud budem spolupracovat tím, že budem dodržovat pravidla, mohlo by se to tak do deseti dní usadit…

autacek

@Edison to video s těma holkama jsi 3× smazal!!! Navíc jestli si myslíš, že do 10 dní bude po všem, tak jsi spadl z višně. Češi ještě svou analýzu nemají, ale není důvod, aby se ta slovenská příliš odlišovala – strana 5, graf 3. https://izp.sk/wp-content/upload­s/2020/03/pre­dikcia_korona­virus_17.3.2020_2­.pdf