kia

Jak jednoduše zlikviduji starý pařez?

Prý to jde nenásilnou cestou pomoci hub.

Odpovědi
marci1

Likvidace houbami je ekologická. Zahradu tak nezatížíte žádnými chemikáliemi. Stačí, když do pařezu vyvrtáte díry a dřevo naočkujete dřevokaznými houbami, jako jsou hlíva ústřičná nebo václavka obecná. Na tu si však dejte pozor, jelikož často napadá i živé stromy. 🙂
Další možnosti likvidace pařezu: https://www.i­receptar.cz/zah­rada/likvidace-parezu-30000924.html

zdenek l

Likvidace pařezů pomocí hlívy ústřičné vhodná jen na pařezy od listnatých stromů.
Na jehličnatých stromech vůbec neroste.

Disraeli

Za pomcí techniky… vyvrtat nebo vytáhnout/vyrvat (traktorem a řetězem) – ovšem ne každý ma takovou techniku, i když se dá často půjčit, ale kvůli takové drobnosti bych si to nepůjčoval.
Normálně vykopat, fyzicky (ryčem, krumpáčemm motykou atd), trochu náročnější, ale nic nemožného. Dáš to za jeden den (nebo za dva, když si tu práci rozložíš).

Houby taky, jistě, ale to je myslím dlouhodobé. Trvá to dýl… ale jestli ti to nevadí.
Já bych to vykopal… samozřejmě je třeba zohlednit, co to byl za strom, jak široký, jaké má kořeny… ale vykopat se to dá skoro vždycky.
Tohle by bylo nejideálnější (když už technika :D): https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=tree+movin­g+machine&tbm=is­ch&ved=2ahUKE­wiV2qmojr73Ah­VIr6QKHUshDzIQ2-cCegQIABAA&oq=tre­e+moving+machi­ne&gs_lcp=CgNpbWcQA­zIECAAQEzIECA­AQEzIECAAQEzI­ECAAQEzIICAAQ­BRAeEBM6BQgAE­IAEOgQIABAeOg­gIABAIEB4QE1CI­DliAIWCpI2gAcAB4A­IABaogB0guSAQ­QxNi4xmAEAoAEB­qgELZ3dzLXdpe­i1pbWfAAQE&scli­ent=img&ei=dGNu­YpXQBsjekgXLwry­QAw&bih=712&biw=1536&cli­ent=firefox-b-d

Karel Neuman

Tak to je odpověď jak má být pěkně zpatra😀😃😄😆😆😂🤣😭😭­🤣😅😙😗😗😘😍😅😁😙😙😘😗😚😘🙂😚😘😃😝😍😘

EKSOT123

Nebo zkus poslat do Kremlu souřadnice pařezu s tím, že se tam zřejmě nachází nacistický kryt.

Neguš

No,ty si vtipálek…ale oceňuji pokus o odlehčení..