MiKu

Jak jednoduše udělat v Excelu první sloupec s pořadovými čísly?

Myslím, aby to bylo ve sloupci A a nemusel to člověk jak datel vypisovat jedno po druhém.. Prosím nějak krok po kroku. Aby se to vytisklo.. Mám Office 2007. Základní věci zvládám, ale něco je pro mě španělská vesnice, co je pro jiné hračka levou zadní, no.. :) to víte, ve škole jsme měli jen T602 😉

Nejlepší odpověď
Dochy

Druhá varianta:
Kam potřebuješ napíšeš „1“, pod to „2“ vybereš ty dvě buňky a za pravý dolní roh označeného rámečku vytáhneš jak daleko budeš chtít…

Další odpovědi
gecco

Do A1 napíšeš „1“ (bez těch uvozovek), do A2 „2“.
Pak si označíš potřebný počet řádků (jen ve sloupci A) a stiskneš „Ctrl+D“…
😉

lexx

nebo jinak:
do A1 napiš 1
do A2 napiš =A1+1
obsah A2 zkopíruj (ctrlC, vlož ctrlV) do A3, A4 atd.

Emefej

Natáhni to myší, viz Dochy.

MiKu

gecco: nevím, zda to byl vtip nebo jsem něco udělala špatně, ale u všech řádku se mi po Tvém postupu objevila „1“ :(
lexx: když máš těch čísel 374, tak je to trochu zdlouhavé, právě
Dochy: děkuji, děkuji, děkuji, přesně tak jsem to potřebovala, úžasný, jaká drobnost dokáže člověku udělat radost! 😉

gecco

Ne, nebyl to vtip – musíš vyplnit aspoň dvě pole A1, A2…

Dochy

(Já věřím že nevtipkuješ, ale něco je špatně 😉

Dochy

U nás to opravdu nefunguje… Nemáš osobní makro, nebo jinou verzi Excelu? Ale mám pocit, že klávesové zkratky by se měnit neměly… I podle ofic helpu CTRL D rozkopíruje první položku na ostatní

Dochy

A ještě: Pokud máš někde vzorec jako navrhoval(a) lexxa, pak místo CTRL+C a CTRL+V použít to natažení za pravý dolní roh. Excel ve většině případů u vzorců správně přepíše i reference. Pokud ne, používají se pro vzorce modifikátory (neznám ofic. značení) kdy např. A1 ve vzorci znamená, že při roztažení dolů se pole ve vzorci změní na A2, A3,… zatímco A$1 zůstane vždy jako A$1. Číselně je A1 A$1 $A1 $A$1 ekvivalentní, je to pouze informace co se vzorcem pokud se bude natahovat či kopírovat na další buňky.

Dochy

Není zač…
Zrovna jsem Geccův postup zkoušel a dospěl jsem ke stejnému výsledku. Alespoň v Excel 2010 kerý mám v práci tato zkratka pouze rozkopíruje obsah z první buňky, takže by byla použitelná v kombinaci s lexxovým postupem: „A1“=„1“, „A2“=„A1+1“ a pak A2 můžeš roztáhnout… buď odpovědi nebo můj počítač se zbláznili a když jsem chtěl odeslat update tak mi tvrdili že nejsem přihlášenej…

gecco

Mimochodem, my měli ve škole vi – ale dneska už bych jej ´nedal´…
😉