georga

Seřazení podle abcedy v EXCELU

Vytvořila jsem si seznam – pořadové číslo a název filmů. Prosím o radu, jak vytvořím tento seznam podle abecedy? Děkuji předem za pomoc.

Nejlepší odpověď
Luss

Obecne: oznacite veskere plne sloupce, nahore date DATA – SERADIT -a nastavite podle ktereho sloupce budete radit a zda vzestupne nebo sestupne. Zalezi ale na tom, jak jste tabulku koncipovala. Pokud mate v jednom jedinem sloupci vzdy cislo a za tim nazev filmu, nezbyde Vam asi nez razeni jen dle cisel. Lepsi je poradove cislo mit napr.ve sloupci A a ve sloupci B nazev filmu. Pak si v razeni zadate, ze chcete radit podle sloupce B a ono Vam to srovna seznam abecedne. (Musite si oznacit vse, vcetne sloupce A s cisly, jinak Vam cisla zustanou stat a seradi se Vam jen nazvy). Tedy je to trochu krkolomne vysvetlovat psanou formou :) treba to zformuluje nekdo lepe a pochopitelneji :)