autacek

Jak je zabezpečen bitcoin proti kopírování?

Vím, může se to zdát jako hloupá otázka, tak prosím o vysvětlení. Bitcoin máte uložený na vašem počítači v nějaké datové větě, či zaheslovaný v digitální peněžence, pak čtete, že někomu například zabavili počítač https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/uplatek-bitcoiny-policista-lukas-lazecky.A180811_201­916_domaci_linv, tak že ano, ten klíč je uložen v hardware bez ohledu na nějaký portál, celý disk (či třeba jen flaska) jde ale samozřejmě naklonovat – pak má ty bitcoiny fyzicky kdo?

Odpovědi
Dochy

Na počítači pokud vím máš jen kód k peněžence. Záznamy o pohybech v peněženkách jsou stále v nějakém transakčním souboru létajícím na netu. Pokud si to co máš zkopíruješ, je to podobné, jako by sis zkopíroval číslo svého bankovního účtu. (zjednodušeno, nejsem „virtualista“)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.