seki

Jak je to z daněmi v USA?

Jak je to z daněmi v USA? Co když můj zaměstnavatel v USA neodváděl státní a federální daň a moje společnost, která mě zařídila práci apod. po mě chce nyní vyplnit daňové přiznání a doplatit ty peníze i přes to, že jako student na J-1 vízu a mám nárok na vrácení daní.

Nejlepší odpověď
anonym

Předpokládejme, že se státem jakým jsou USA máme sepsanou dohodu o dvojím zdanění. To znamená, že jsi povinen podat u nás daňové přiznání a v něm uvést příjmy a odvedené daně zaplacené v USA.
Je hezké, že víš, že máš nárok na vrácení daní. Logicky tedy máš vědět i to, že pokud jsi žádné daně nezaplatil, tak Ti nemá být co vráceno.
Agentura, která Ti práci zařídila je samozřejmě povinna postarat se o to, aby byly v rámci práva ošetřeny veškeré náležitosti. Pokud spadá mezi její povinnosti i to, aby se postarala o zdanění svých klientů, tak to udělat musí. Zřejmě budeš muset svého amerického zaměstnavatele požádat o dodatečné vyhotovení potvrzení o Tvých příjmech a o jejich zdanění.
Dcera si takové potrvzení dovezla po svém pobytu v USA rovnou. Také řešila potom podání daňového příznání přes pracovní agenturu, která jí ve státech sjednala brigádu.
Neboj se toho. Takové případy se stávají a v agentuře by Ti měli poradit, jakým způsobem se dá záležitost nejjednodušeji vyřešit.