paul1

Jak je to vlastně s možností ochrany před nákazou koronavirem?

Cituji:
Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po blízkém kontaktu, který trvá delší dobu. Je to takzvaná kapénková infekce, která se přenáší vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/otazky-odpovedi-koronavirus-prehledne-virus-cesko-rousky-nakaza.A200128_093­553_domaci_lre
Tady je popisovaná možnost nákazy vzduchem, jako ochrana se doporučují různé roušky.
Je tu ale i další možnost nákazy – dotykem. Například vezmete si před supermarketem vozík, který tam před chvílí odstavil někdo, kdo je nakažený, poutíral si nos a chytil se držadla vozíku. Vy si ho vyberete z řady, chytnete se držadla, promnete si oči a můžete se nakazit. Zítra už ale na držadle vozíku virus nemusí být, respirační virus je
aktivní jen poměrně krátký čas.

Nejlepší odpověď
da ny

Podobný dotaz zde byl.
Prevence, jako u chřipky a virových nákaz.
Hygiena a „dřepět“ doma, necestovat. Vyhýbat se pobytu v davu.
Rouška příliš nepomůže, trochu respirátor.

Na nákupních košících, klikách, madlech v MHD sedí i jiná „nebezpečí“, po celý rok (také MRSA aj., té se člověk nikdy nezbaví, jen je zahnána ATB do kouta).
Každému je to buřt. Maminka posadí v „nákupáku“ dítě do košíku, nechá ho olizovat držadlo a ještě mu vě věku do 3 let vrazí do upatlaných ručiček ještě nezaplacený párek nebo rohlík.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… v zásadě pltí, že je potřeba vše desinfikovat, desinfekčních prostředků k vnitřnímu použití (https://www.al­kohol.cz/produk­ty/destilaty/ka­tegorie/ ) je na trhu dostatek, není se tedy čeho obávat …

led

Než budete vyvolávať paniku, prečítajte si, čo to vlastne koronavírus je:
„Na nemoc označovanou COVID-19, kterou způsobuje koronavirus SARS-CoV-2, zatím lék neexistuje. U vyléčených pacientů je zřejmé, že si s nemocí imunitní systém člověka dokáže poradit, ale zejména oslabení jedinci jsou vystaveni vyššímu riziku. Lékaři nasazují medikamenty na zmírnění horečky apod., ovšem přímo proti koronaviru lék ani vakcína není. Zatím nejnadějněji vypadaly experimenty s podáním léků využívaných na oslabení viru HIV.“
Viac na: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/ko­ronavirus-cina-priznaky/sc-870-a-202107/default.aspx

„Běžná zdravotnická rouška před koronavirem ani jinými viry neochrání. To umí až respirátory nejvyšší třídy“
Viac na: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/ko­ronavirus-rouska-respirator/sc-870-a-202211/default.aspx"

Kelt

Tak choď s rouškou, plynovou maskou, nos dezinfekci a důkladně utírej madla vozíků, kliky a všechno, čeho se dotkneš. Nakup si gumové rukavice a po nějakém dotyku s s předmětem, který je podle tebe kontaminován, je bezpečně sundej a spal. Dělej to v dopravních prostředcích a všude, kde se budeš pohybovat. Možná se tak vyhneš koronaviru, ale naštveš některé lidi, kteří to nepochopí. Rychleji se přizpůsobí koronavir než člověk. A ani šachista nedokáže předvídat , co se stane a jak bude koronavir reagovat.

dr.luha

Mám CDS2, takže su v klidu.