dust8

Jak je to u povolení s chytáním ryb kolem rybích přechodů?

Nemyslím si, že je povoleno chytat přímo v rybích přechodech (zbabělost), ale jaká je minimální vzdálenost pro odchyt od těchto přechodů?

Nechci je tam okolo chytat, ale jen mě to tak zajímá ze zvědavosti.

Jinak rybí přechod viz wiki je zkráceně:

Rybí přechod je umělá stavba na vodním toku, která má za úkol zajistit rybám jejich přirozený pohyb při migraci. Přechody se staví jako součást jiných vodních děl na toku (jezy, malé vodní elektrárny, plavební komory), které by samy o sobě tok přehradily bez možnosti průchodu ryb. Hlavním důvodem výstavby přechodů je zachování života v řekách a jeho co možná největší diverzita.

Více viz zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ryb%C3%AD_p%C5%99echod

Nejlepší odpověď
Klaproth

Minimální vzdálenost je 50 m.
viz Zákon 99/2004 Sb., paragaraf 13, ostavec 3, písmeno „k“.

Další odpovědi
Edison

Otázka na rybářský svaz. A ne sem.

Dochy

Edison: Ale fuj. K čemu ty odpovedi pak jsou? Na rybařství se budeme ptát na rybářském svazu, na elektriku se budeme ptát nejspíš v datartu, min. průmyslu a obchodu, či na báňském úřadu, jak nejlíp překonat nachlazení se budeme chodit ptát na pohotovost a na perličky v doprav jedině na ministerstvo dopravy či k dopravní policii… Tak nějak? Zrušte odpovedi.cz, jsou zbytečné a poskytují zavádějící a neověřené informace 😉